KONTROLY PRAVIDEL

Nošení roušek venku budou hlídat policisté i strážníci, hrozí pokuty

Uzavření dalších škol a roušky venku. To mohou být další opatření
Zdroj: TV Nova
ilustrační snímek
David Mimra
David Mimra
20.10. 2020 11:37
Téma:

Dodržování vládních nařízení kontrolují každý den přímo v ulicích policisté i strážníci. Jen od září řešili už tisíce porušení opatření. Od středy jim přibyde další povinnost. Kontrolovat nošení roušek na veřejnosti a v autě.

Od začátku září řešili strážníci jen v Praze tisíce porušení opatření. "Od začátku září k dnešnímu dni městská policie řešila 12 367 porušení opatření, z nichž převážná část se týkala právě prostředků MHD a prostor s tím souvisejících," uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

 


Když nezabere domluva, přijde na řadu pokuta. I těch už strážníci rozdali dost. "V 395 případech strážníci uložili pokuty v celkové výši 164 900 korun, ve 159 případech porušení oznamovali správnímu orgánu a ostatní pak tvoří domluvy," doplnila Seifertová.

 

 

Od středy budou strážníci řešit nejen dodržování pravidel v MHD, ale nově i přímo na ulicích, kde budou roušky také povinné. Na nedodržování pravidel je často upozorní i občané prostřednictvím linky 156.

 


Pomáhat při dodržování nových nařízení budou i státní policisté. Jak budou přesně kontrolovat dodržování pravidel u řidičů v autech apod., to nespecifikovali. Platí prý stále vyjádření policejního prezidenta, které zavěsil nedávno na sociální síti, kde uvedl, že policisté přitvrdí.

 

 

Padat mohou i dost vysoké pokuty. "Například za nenasazenou roušku na zastávce mohou policisté udělit pokutu až deset tisíc korun, ve správním řízení to je pak až dvacet tisíc korun," řekl mluvčí policejního prezidia David Schön.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz