Epidemie sílí

Noste roušky dobrovolně, vyzval Hamáček. Chce obnovit krizový štáb

Jan Hamáček
Zdroj: Profimedia
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD)
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
23.7. 2020 16:55
Téma:

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) ve čtvrtek vyzval k dobrovolnému nošení roušek. Epidemiologická situace se v Česku nevyvíjí dobře, ministerstvo zdravotnictví obnoví i některá plošná opatření. Hamáček by byl i pro obnovení krizového štábu.

Hamáček se domnívá, že počet nakažených je alarmující. Česko má 5062 aktivních případů, za středu přibylo 247 infikovaných, nejvíc od konce června. Šéf resortu vnitra vyzývá k dobrovolnému nošení roušek.

 

"Chtěl bych poprosit občany, aby v případě, že se pohybují v budovách, uzavřených prostorách, MHD, nosili roušky. Je to to nejjednodušší, co můžeme udělat," řekl Hamáček webu Seznam Zprávy.

 

 

Ministrovi by se rovněž zamlouvalo obnovení krizového štábu, který by zasedal alespoň jednou za týden. "Není to ale cesta k nouzovému stavu," zdůraznil. Hamáček to v pondělí probere s dalšími ministry.

 

 

Už v pátek se kvůli koronaviru setká s hejtmanem Moravskoslezského kraje Ivo Vondrákem (ANO), v regionu je totiž situace nejdramatičtější.

 

Na zrychlující nárůst nakažených reagovalo ve čtvrtek ministerstvo zdravotnictví, Adam Vojtěch (za ANO) představil nová opatření, která od soboty a pondělí budou platit plošně. Podrobnosti čtěte tady.

 

V Česku za den přibylo 247 nakažených, je to nejvíc od konce června. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz