Vysadily motory

Nouzové přistání v Moskvě! Letadlo s 234 lidmi skončilo v kukuřici

Vítězslav Boch
Vítězslav Boch
Aktualizováno 15.8. 2019 21:03

Airbus A321 společnosti Ural Airlines na lince z moskevského letiště Žukovskij na Krym muselo nouzově přistát bezprostředně po startu z ruského hlavního města. Motory vysadily krátce po startu poté, co nasály hejno ptáků. Stroj skončil kilometr za ranvejí v kukuřičném poli. Podle ruských agentur ale nikdo nebyl vážně zraněný.

Airbus A321 odstartoval s 234 lidmi na palubě krátce po 6. hodině moskevského času k letu do města Simferopol na Krymu. Podle aerolinií Ural Airlines nasály motory bezprostředně po startu větší množství ptáků a vysadily.

 

"Došlo k nouzovému přistání na letišti Žukovskij. Ptáci se dostali do obou motorů, ty vysadily. Letadlo dosedlo kilometr za prahem dráhy," citovala agentura TASS generálního ředitele Ural Airlines Sergeje Šuratova.

 

Na sociálních sítích se objevily záběry, které natočil jeden z cestujících. Letadlo normálně odstartovalo, stoupání se ale záhy proměnilo v klesání. Zhruba minutu a půl po startu letadlo tvrdě dopadlo do pole.

 

 

Stroji se při tvrdém přistání na poli ulomil podvozek. Posádka ihned aktivovala nouzové skluzavky a všichni cestující se v pořádku dostali z letadla. Na záběrech, které kolují po sociálních sítích, je vidět, jak se od vraku stroje prodírají kukuřičným polem směrem k silnici.

 

 

Podle agentury RIA Novosti nebyl při nouzovém přistání nikdo z cestujících ani členů posádky vážně zraněn. Všichni mají pouze lehké pohmožděniny a modřiny. Prvotní zprávy hovořily o tom, že byly hospitalizovány čtyři lidé. Agentura RIA nakonec zvýšila počet hospitalizovaných na 23, mezi nimi bylo i 9 dětí.

 

 

Cestující v letadle z Moskvy tak zažili podobné chvíle hrůzy, jako před deseti lety pasažéři v letadle společnosti US Airways, které po startu z New Yorku nasálo do motorů hejno kanadských hus. Kapitán Chesley Sullenberger s airbusem A320 přistál na hladině řeky Hudson. Všech 155 cestujících a členů posádky nouzové přistání přežilo. Příběh byl v roce 2016 zfilmován.

Související témata:
TN.cz