Finance

Platba daně za nouzového stavu. Můžete požádat o její odložení

Tisíce lidí ušetří od příštího roku na daních
Zdroj: TV Nova
Jan Houška
Jan Houška
9.10. 2020 5:45
Téma:

Finanční správa v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu umožňuje poplatníkům odklad platby daně, popřípadě její rozložení na splátky. Tuto možnost mohou využít i lidé, kteří mají potíže při úhradě daně opatřeními přijatými v souvislosti s koronavirem.

Žádost o odložení platby daně je možné podat zcela bezplatně až do 31. 12. 2020. Instrukce pro vyplnění a její vzor jsou dostupné na webu Finanční správy.

 

“Žádost je potřeba pečlivě odůvodnit, přiložit veškeré relevantní podklady. Obsahovat by měla i informaci, v jak vysokých splátkách a v jakých lhůtách může poplatník daň uhradit,“ uvedla generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová.

 

 

Poplatník musí v žádosti doložit, že není schopen daň opravdu zaplatit z důvodů výskytu koronaviru. Tento stav je možné doložit doklady, které vliv koronaviru na daného poplatníka potvrzují. Může se jednat například o vliv mimořádných opatření, nemoci či nutné péče o člena domácnosti.

 

Finanční správa poté může poplatek za daň odložit, popřípadě ji rozložit na splátky.

 

 

"Pro doložení negativních dopadů v podnikání se může jednat například o seznam stornovaných zájezdů, letenek, vstupenek, akcí a související korespondence, porovnání výše obsazenosti či tržeb vůči předchozímu období, prokázání výpadku výroby pro překážky související s mimořádnými opatřeními na straně dodavatele," dodává Richterová.

 

 

Související témata:
TN.cz