Útok ve Francii

Nová fakta o střelci ze Štrasburku! Útočník byl 27krát odsouzený

Střelba ve Štrasburku - 2
Zdroj: Profimedia
Policisté hlídají místo činu
Téma:

Podezřelý Chekatt Cherif ze střelby ve Štrasburku, při které zemřeli tři lidé a dalších 12 bylo zraněno, má podle pařížského prokurátora bohatý trestní rejstřík. Útočník byl 27krát odsouzený a čelil trestu odnětí svobody ve Francii, Německu a Švýcarsku.

Cherif, který měl podle francouzských médií ujet z místa činu v taxíku, stále policii uniká. Do pátrací akce jsou zapojeny stovky strážníků a pařížská prokuratura zahájila také věci vyšetřování vražd a pokusů o vraždy souvisejících s trestnou činností.

 

Cherif byl také veden na seznamu lidí, kteří mohou představovat hrozbu pro národní bezpečnost. Francouzská prokuratura také uvedla, že má velmi dlouhý trestní rejstřík. Cherif byl několikrát odsouzen, a to přesně 27krát. Trest odnětí svobody dostal ve Francii, Německu a Švýcarsku, informoval britský deník Independent.

 

Útočník se narodil ve Štrasburku a bydlel v bytě, který se nacházel jen pár kilometrů od místa střelby. Od roku 2015, když si odpykával trest ve vězení, byl sledován pro podezření z islámského extremismu. Svou kriminální činnost také zahájil už v teenagerovských letech.

 

 

Francouzská prokuratura také podezírá i další členy Cherifovy rodiny, kteří by mohli mít radikální názory a sklony.

 

Útočník zastřelil na vánočním trhu tři lidi a dalších 12 zranil. Mezi potvrzenými oběťmi je thajský turista Anupong Suebsamarn (45), který byl ve Štrasburku na dovolené se svou ženou. Ve čtvrtek měli společně vyrazit do Paříže i s dalšími dvěma přáteli. Bohužel ho výlet stál život a podle informací zahraničních médií byl hned na místě mrtev.

 

Další obětí by měl být pětačtyřicetiletý Francouz, který byl zastřelen při odchodu z restaurace, kde si užíval oslavu se svou rodinou. Nepotvrzenou obětí je také čtyřicetiletý místní majitel garáží, který pochází z Afghánistánu. Útočník ho střelil přímo do hlavy.

 

GALERIE: Střelba ve Štrasburku

1
/
5
Zdroj: Profimedia
Střelba ve Štrasburku - 1

 

Mezi zraněnými je italský novinář Antonio Megalizzi, který leží v nemocnici v kritickém stavu s ránou v hlavě. Do Francie se za ním vydali jeho rodiče, ale i sestra a přítelkyní. Novinář do Štrasburku přiletěl v neděli, aby se zúčastnil setkání Evropského parlamentu.

 

Další zraněnou je také osmnáctiletá žena, kterou museli lékaři v nemocnici operovat a nyní je mimo ohrožení života. Zranění byli také dva muzikanti, kteří měli vystupovat v jedné z kaváren. Jeden z nich byl střelen do krku a leží v nemocnici v kómatu, druhý má zranění mírnější. Mezi zraněnými byl také polský občan.

 

Připomeňte si reportáž ze středečních Televizních novin:

reg TN.cz