Případ z Bratislavy

Nová fakta o záhadné smrti učitelky Violy. Policii pomohl její počítač

Petr Zelený
Petr Zelený
27.5. 2020 8:03
Téma:

Už půl roku skládají bratislavští kriminalisté mozaiku záhadné smrti učitelky angličtiny Violy Macákové, jejíž tělo svědci objevili v listopadu v přístavu slovenské metropole. Nově je blíž k rozlousknutí případu posunul obsah ženina počítače.

Podle předběžných závěrů pitvy byla příčinou smrti mladé lektorky krevní sraženina, píše portál tvnoviny.sk. A tato informace prý souvisí s tím, co se podařilo vyšetřovatelům zjistit při analýze Violina počítače.

 

Podle informací portálu si totiž učitelka na internetu hledala příznaky, příčiny i průběh onemocnění - konkrétně mělo jít o trombózu, při které se tvoří právě krevní sraženiny.

 

Zatím nicméně není jasné, zda Viola nemocí opravdu trpěla, věděla o ní a zda právě toto bylo bezprostřední příčinou její smrti. Když ji svědci v bratislavském přístavu objevili, měla na těle podlitiny a také zlomený 12. obratel. Jak ke zraněním přišla, detektivové také zjišťují.

 

 

Kriminalisté pracují i s verzí, že učitelka zemřela bez cizího zavinění. Před svojí smrtí v listopadu se totiž Viola omlouvala svým známým a chtěla zpověď a rozhřešení od kněze.

 

Je ovšem otázkou, kam zmizely její věci - když bylo objeveno tělo, chyběl Viole kabát, mobil i doklady. Na kamerových záznamech o pár hodin dřív přitom oblečená byla. Potápěčům se v řece její věci najít nepodařilo.

 

Policisté zatím záhadnou smrt vyšetřují s podezřením na zabití, nikoho konkrétního ovšem zatím neobvinili.

TN.cz