Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Soutěž krásy

Nová Miss Universe je Filipínka. Češka do finále neprošla

Titul Miss Universe roku 2018 získala čtyřiadvacetiletá Filipínka Catriona Elisa Grayová. Na druhém a třetím místě nechala soupeřky z Venezuely a Jihoafrické republiky. Česká Miss Lea Šteflíčková se do top dvacítky nedostala.

Při vyvrcholení každoroční soutěže v thajském Bangkoku porazila Catriona Elisa Grayová soupeřky z Venezuely a Jihoafrické republiky. Nová Miss Universe pochází z filipínské province Albay a je držitelkou magisterského titulu v hudební teorii.

 

Česko zastupovala dvacetiletá Lea Šteflíčková. Ta ale mezi pěti zástupkyněmi Evropy ve finálové dvacítce žen nefigurovala. Korunku si tak už po druhé během tři let odnesla dívka z jihoasijského ostrovního státu.

 

O titul Miss Universe bojovalo v letošním ročníku devadesát čtyři dívek. Evropu v top dvacítce reprezentovaly kandidátky z Polska, Maďarska, Belgie, Británie a Irska.

 

GALERIE: Miss Universe 2018

1
/
3
Zdroj: Profimedia
Miss Universe 2018 - 3

 

Letošní ročník se ale zapsal do historie. Poprvé se na mole objevily hned dvě modelky, které se narodily jako muž. Jednou z nich je Španělka Ángela Ponceová (27) a druhou pětadvacetiletá Mongolka Belguun Bacuchová.

 

 

"Cítím se klidná, ale vím, že pak budu rychle nervózní, protože na tohle jsem čekala hodně dlouho," prohlásila před začátkem finále Angela Ponceová.

pan TN.cz