PODMOŘSKÁ RESTAURACE

Nová podmořská restaurace v Norsku: Najíte se až za deset tisíc!

Restaurant v Norsku
Zdroj: Instagram, snohetta
Téma:

Vůbec první podmořská restaurace Evropy a zároveň největší podmořská restaurace světa, byla 20. března otevřena v Norsku. Dostala název Under, v anglickém překladu "pod" a v norském zase "zázrak". Architektonický skvost bude sloužit nejen jako restaurace, ale i jako centrum mořského výzkumu.

Pět metrů pod mořskou hladinou ponořená stavba, kterou navrhl známý architektonický ateliér Snøhetta, byla nově otevřena nedaleko vesnice Båly v Norsku. Jde o 34 metrů dlouhou betonovou konstrukci, která je z více než poloviny ponořena do moře.


Architektonická firma Snøhetta kromě této konstrukce navrhla památník obětem 11. září 2001 v New Yorku, budovu opery a baletu v Norsku či ateliér Swarovski v Rakousku.

 


Restaurace Under má půl metru tlusté betonové zdi, které jsou navrženy tak, aby vydržely podmořský tlak. Podle oficiální stránky Snøhetty, by se v průběhu času měla betonová konstrukce přizpůsobovat mořskému prostředí a sloužit tak jako umělý útes, na kterém budou přílipky a řasy.


Na mořském dně, v jedné z místností restaurace, se nachází 11 metrů dlouhé a 3,5 metrů vysoké okno, které klientům umožnuje pozorovat krásy podmořského světa.

 

Restaurace klientům nabízí možnost prožít dokonalý kulinářský zážitek založený na vysoce kvalitních produktech z místních zdrojů. Under si jako šéfkuchaře zvolila dánského Nicolaie Ellitsgaarda s šestnáctičlenným týmem kuchařů, kteří mají zkušenosti z nejlepších světových restaurací.

 

GALERIE: Restaurant v Norsku

1
/
9
Zdroj: Instagram, snohetta
Restaurant v Norsku - 1


Hosté si v restauraci Under mohou užít osmnáctichodové menu, které může vyjít až na 3 700 norských korun, v přepočtu téměř 9 900 Kč, včetně nápojů. To však klienty neodradilo - podnik má již v tuto chvíli 7 000 rezervací.


Na světě se nachází jen malý počet podmořských restaurací, a to například na Maledivách, v Dubaji či v Jižní Africe.

sis TN.cz