Pohřešovaný mladík

Nová stopa ve hledání Tomáše (15)? Policie skládá mozaiku jeho zmizení

Pátrání po Tomášovi z Brna
Zdroj: Facebook
15letý Tomáš z Brna se stále nenašel
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
27.4. 2021 11:27
Téma:

Už druhým týdnem se pohřešuje 15letý Tomáš z Brna. Rozsáhlé pátrání, do kterého se zapojil vrtulník, strážníci na člunech i zástupy dobrovolníků, k nalezení chlapce bohužel nevedlo. Lidé se ale stále snaží pomáhat, na sociálních sítích se objevila třeba fotografie boty. Její autor doufal, že by mohla být užitečným vodítkem. Policie ubezpečila, že usilovně skládá mozaiku Tomášova zmizení. Zatím však bezvýsledně.

Tomáš za dosud nevyjasněných okolností beze stopy zmizel v noci na čtvrtek 15. dubna. Podle policie se předtím s partou vrstevníků pohyboval po brněnských městských částech Jundrov a Komín. Oběma protéká řeka Svratka.

 

Na sociálních sítích se stále objevují komentáře nebo fotky od lidí, kteří se snaží k nalezení 15letého chlapce přispět. Poblíž místa, kde Tomáše viděli naposledy, se před týdnem měl najít jeho batoh, mobil, bunda a jedna bota. Podobnou vyfotil muž, který snímek poslal bratrovi pohřešovaného.

 

 

"Není to čirou náhodou druhá bota?" napsal na facebooku s tím, že ji našel na nádraží v brněnské části Lesná na druhém okraji města. Bohužel se ukázalo, že užitečnou stopou pro další pátrání jeho objev není. "Tak podle bratra to Tomášova bota není," informoval.

 

Rozsáhlá policejní pátrací akce v terénu trvala dlouhých šest dní. Bezprostředně poté, co vyděšení rodiče ohlásili, že se jejich syn nevrátil domů, začaly po něm pátrat desítky policistů, psovodi i helikoptéra. Později se připojili i strážníci a dobrovolníci, kteří dokonce do Brna přijížděli i ze vzdálených měst.

 

Policie: Naše možnosti jsou vyčerpány

Párání vyvrcholilo ve středu 21. dubna, kdy se o metr snížila hladina Svratky. Prohledání několikakilometrového úseku ale k vypátrání chlapce nevedlo.

 

Mluvčí brněnských policistů Bohumil Malášek musel na dotaz TN.cz konstatovat, že nové poznatky v případu určené ke zveřejnění nejsou. "Pátrání už probíhá v jiné rovině, není to typické pátrání terénu. Skládáme mozaiku toho případu. Zatím jsme v pátrání neúspěšní. Možnosti, které jsme měli, jsou vyčerpány," uvedl s tím, že se stále prověřují některé informace od veřejnosti.

 

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o pátrání po Tomášovi:

 

Takhle prohledávali strážníci řeku Svratku:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz