Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Bude to klouzat

Meteorologové vydali výstrahu. Tyto kraje zasáhne ledovka

Uklouznutí
Zdroj: Profimedia

Český hydrometeorologický úřad vydává varování před tvorbou ledovky. Od čtvrtečního odpoledne hrozí námraza především na severu a severozápadě republiky.

Do střední Evropy postupuje od západu studená fronta. V období od čtvrtka odpoledne do půlnoci ze čtvrtka na pátek bude přes Čechy postupovat k východu pásmo srážek. Očekává se déšť, případně déšť se sněhem, který však bude namrzat a způsobovat ledovku. Tvořit se bude především na severozápadě a severu republiky.

 

Pravděpodobnost jejího výskytu bude více než padesátiprocentní. V průběhu čtvrtka se budou teploty pohybovat kolem nuly, na některých místech mírně pod bodem mrazu. Ledovka hrozí především ve Středočeském kraji (Kladno, Rakovník, Slaný) Ústeckém, Libereckém a Královéhradeckém kraji (Trutnov, Vrchlabí).

 

 

Český hydrometeorologický úřad varuje před nebezpečím úrazů při uklouznutí. Hrozí také problémy v dopravě a zvýšená nehodovost. "Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně. Počítat s prodloužením doby jízdy,“ uvádí ČHMÚ.


Předpověď počasí:

mj TN.cz