ohrožení cestujících

Nebezpečná "zábava"! Školačky daly na koleje dřevěné hranoly

Dvě dívky v pátek v Českém Těšíně ohrozily životy čtyřiceti cestujících, kteří jeli ve vlaku. Na koleje totiž umístily dřevěné hranoly. I když se snažil strojvedoucí srážce zabránit, nakonec stejně do překážky vlak narazil. Naštěstí se nikomu nic nestalo.

V pátek odpoledne vyjížděli policisté z Českého Těšína k pokusu o vykolejení vlaku. Nezletilé dívky k tomu chtěli použít hranoly. "Bylo zjištěno, že na ulici Tovární v Českém Těšíně, nedaleko od hlavního vlakového nádraží někdo umístil na železniční trať celkem tři kusy dřevěných hranolů příčně přes koleje," uvedl policejní mluvčí Miroslav Kolátek.

 

Svým nápadem ohrozily až desítky lidí. "Po těchto kolejích přijížděl z Frýdku-Místku do Českého Těšína osobní vlak, ve kterém se v tu dobu nacházelo okolo 40 cestujících," dodal mluvčí.

 

Strojvedoucí se snažil střetu s hranoly zabránit, a tak použil rychlobrzdu. Bohužel i tak vlak do překážky narazil. "K vykolejení vlaku nedošlo a rovněž nebyl nikdo zraněn," dodal Kolátek.

 

 

Srážka však způsobila poškození vlaku v jeho přední části. Předběžně je škoda odhadována na tisíc korun. Jelikož byly dívky nezletilé, bude skutek kvalifikován jako obecné ohrožení.

reg TN.cz