Krysy s čipy v hlavě

Nová zbraň proti ISIS: Putin na ně pustí komanda super krys!

Rusko chce v boji proti ISIS nasadit krysy s mikročipy
Zdroj: Russia 1
Téma:

Putinovo Rusko má novou zbraň, kterou chce pořádně zatopit teroristům z Islámského státu. Ale není to ani nový tank, lepší automatická puška nebo přesnější rakety. Jsou to krysy!

Ale nebylo by to Rusko, aby nedokázalo tyto hlodavce pořádně vylepšit a vyzbrojit. Vědci v Rostovu na Donu totiž krysy nejen trénují, ale do hlav jim instalují mikročipy, které zesilují pomáhají sledovat aktivitu hlodavčích mozečků.


Je jasné, že krys nedokáží ovládat zbraně nebo nést množství výbušnin, které by stálo za řeč, ale dají se podobně jako psi vycvičit na hledání výbušnin nebo drog. A přirozeně jsou mnohem nenápadnější.


Nemluvě o tom, že krysa se na místo určení dokáže dostat i úzkými škvírami nebo malými otvory, což se vycvičenému vlčákovi nepovede.


Nová ruská zbraň má jen jeden nedostatek - jak upozorňuje britský Daily Mail, výcvik jedné krys trvá 3 měsíce a dožívají se jen jednoho roku.To znamená, že pokud budou krysy nasazeny plošně, budou muset trenéři dřít dnem i nocí, aby uspokojili poptávku. Vědci se přesto nevzdávají.


Doufají, že se jim podaří zvládnout "dravčí" geny, které krysám propůjčují lepší čich než právě psům a lepší rozpoznávací schopnosti, než dokáže zprostředkovat jakýkoli přístroj.


I když to celé může znít trochu úsměvně, sluší se poznamenat, že krysy už jsou podobně využívány v jiných částech světa. V Africe a Asii jsou cvičené krysy využívány k hledání min, v Izraeli zas k prohledávání zavazadel na letištích.

Související témata:
pez TN.cz