Kauza ze Slovenska

Nové detaily zmizení Andrey. V únosu prý jedou tři další muži

Téma:

Už skoro dva roky slovenští policisté marně pátrají po Andree Vlčekové. Zatím skončil v jejich síti ženin manžel, podle televize Markíza ale nemá zmizení na svědomí jen on. V kauze figurují další tři muži.

Andrea Vlčeková z Hlohovce je nezvěstná už skoro dva roky - zmizela 13. prosince 2016 před školkou, kam vedla dítě. Městské kamery přitom zachytily nejen auto únosců, ale i jakési doprovodné vozidlo, píše portál tvnoviny.sk.

 

A dodává, že kromě manžela zmizelé ženy měli mít v únosu prsty ještě další tři muži. Všichni jsou prý už také za mřížemi - jeden je souzený v Rakousku za krádež, druhý je ve vazbě pro jinou násilnou trestnou činnost. A ten třetí prý sedí v cele právě kvůli zmizení Andrey Vlčekové.

 

"Vyšetřovatel rozšířil obvinění o další tři osoby, které jsou obviněné ze zbavení osobní svobody, spáchané navíc jako organizovaná skupina s cílem získání značného prospěchu," uvedl mluvčí slovenského policejního prezidia Michal Slivka.

 

Andreu prý tito muži unesli na pokyn jejího manžela Miroslava. Pár měl spory o majetek, Andrea prý dokonce proti Miroslavovi svědčila v jiných trestních věcech. Vlček nicméně tvrdí, že s jejím zmizením nemá nic společného. Na dobu únosu má alibi - když Andrea zmizela, seděl v kavárně.

 

 

Trojice únosců Vlčekovi měla Andreu předat až později. On jí měl nutit, aby na něj přepsala podíly ve společných obchodech. Není ovšem jasné, co se s Andreou stalo pak.

 

Podle nových důkazů prý ovšem Vlček neměl v plánu Andreu jen unést, ale právě i zabít. Mohlo by tak jít o úkladnou vraždu, za kterou hrozí opravdu tvrdé tresty.

pez TN.cz