Jeho stav se lepší

Nové info o chlapci s tetanem! Matce, která odmítla očkování, nic nehrozí

Josef Svoboda
Josef Svoboda
Publikováno 1. 10. 2019
Téma:

Stav tříletého chlapce, který leží v brněnské nemocnici s nákazou tetanem, se výrazně zlepšuje. Podle lékařů už není v ohrožení života. Matce, která ho odmítla nechat očkovat, nehrozí žádná pokuta.

Lékaři z brněnské fakultní nemocnice mají první pozitivní zprávu. Křeče způsobené nákazou tetanem konečně odezněly, tříletý chlapec se už dokáže sám posadit na posteli a s lékaři začal komunikovat. Vypadá to, že pacient je z nejhoršího venku a smrtelně nebezpečnou nákazu jeho organismus zvládl.

 

Až v následujících týdnech se ale ukáže, jestli bude mít trvalé zdravotní následky. "U těch, kteří tuto nemoc zvládnou, bývají následky nervosvalového původu, takže poruchy chůze a podobně," uvedla lékařka Eva Pernicová z Centra očkování a cestovní medicíny.

 

 

Hned po zveřejnění případu se ozvaly hlasy po přísném potrestání matky, která odmítla očkování ze strachu, že se u dítěte projeví roztroušená skleróza. Rodičům za neočkování hrozí pokuta, ale v tomto případě ji platit nebudou.

 

U tříletého dítěte je možnost finančního postihu promlčená. Matku tak nejspíš čeká jen kontrola odboru sociální péče a pojišťovna jí může naúčtovat část nákladů za léčbu syna.
 

epa TN.cz