Horká stopa?

Nové svědectví o zmizelém Tomášovi. Policie popsala další postup

Pátrání po chlapci z Brna
Zdroj: Facebook, MP Brno
Tomáš (15) se pohřešuje přes tři týdny
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
Aktualizováno 5. 5. 2021 11:11
4.5. 2021 12:36
Téma:

Brněnští kriminalisté se zabývají novou stopou v případu pohřešovaného Tomáše, potvrdil TN.cz policejní mluvčí Bohumil Malášek. Po 15letém chlapci se slehla zem už před bezmála třemi týdny. Policie teď prověřuje oznámení z Kamenice nad Lipou na Pelhřimovsku, kde měli Tomáše v pondělí odpoledne spatřit. Údajně se převlékl, ale na nohách neměl boty. Výzva se jako lavina šíří i na sociálních sítích.

Na sociálních sítích se objevilo nové svědectví o zmizelém Tomášovi. Chlapce z brněnského Jundrova, odkud jako by se před bezmála třemi týdny vypařil, měli spatřit svědci v Kamenici nad Lipou na Pelhřimovsku.

 

"Asi každý pravděpodobně víte o pohřešovaném Tomášovi. V pondělí 3. května byl pravděpodobně viděn v Kamenici nad Lipou v odpoledních hodinách. Má na sobě šedé kalhoty, hnědo-červený batoh, tričko a je bez bot i přes toto počasí. Policie v Kamenici nad Lipou žádá o všímavost okolí, a pokud ho někdo uvidíte, prosím volejte na 158. A hlavně žádá o sdílení!" stojí v příspěvku, který na facebook umístila uživatelka Zuzana.

 

Ta pravděpodobně informaci oznámila i policii, která se jí začala hned v pondělí zabývat. "Policie prověřuje poznatek o možném pohybu chlapce v Kamenici nad Lipou," potvrdil TN.cz policejní mluvčí Bohumil Malášek.

 

 

 

Příspěvek Zuzany obsahuje i prosbu ze strany policie, ta o nic takového ale nežádala. Oznámení ověřuje vlastními silami. "Samozřejmě když se po někom pátrá, v pozoru jsou hlídky v celé republice. S výzvou na facebooku ale nemáme nic společného," dodala mluvčí pelhřimovské policie Dana Čírtková.

 

Tomáše naposledy viděli ve středu 14. dubna ve večerních hodinách. S partou vrstevníků se pohyboval po brněnském Jundrově i sousedním Komíně. Podle policie se měl dokonce v blízkosti řeky Svratky do půl těla svléknout. Později se našla jeho bunda, batoh, jedna bota a mobilní telefon.

 

Pátrání po Tomášovi nebere konce. Policie získala nové poznatky:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz