tragédie na Olomoucku

Svědectví z vlaku, ze kterého vypadla holčička: Takhle to bylo!

Pád dívenky z vlaku
Zdroj: ZZS Olomouckého kraje
Dívenka na Olomoucku vypadla ze dveří jedoucího vlaku

Českem v neděli v podvečer otřásla tragédie. Teprve tříletá holčička vypadla před stanicí Štěpánov na Olomoucku z jedoucího vlaku. Podle cestujících České dráhy následnou organizaci příliš nezvládly.

Nehoda se stala kolem páté hodiny odpoledne. Nejprve to vypadalo, že dívenka nešťastnou náhodou vypadla z okna, později se ale ukázalo, že při cestě na toaletu vypadla ze dveří, které nebyly řádně zajištěny.

 

"Byla to opravdu velká nehoda. Vlak zničehonic zastavil uprostřed pole a zabrzdil opravdu silně, že se nám z toho otevřely i dveře kupé," popsal pro TN.cz Jiří Šefl, který vlakem také cestoval. S největší pravděpodobností tak někdo zatáhl za záchrannou brzdu.

 

Cestující nějakou dobu vůbec nevěděli, proč vlak stojí. "Během chvíle procházela průvodčí a bylo nám oznámeno, že vypadlo dítě oknem a že dítě je z dětského domova. Nevím kde to vzala, ale takhle nám to oznámila," říká Šefl.

 

 

Vlak stál přibližně od 16:45 do 19 hodin. "Pak nám bylo oznámeno, že vlak zajede k nejbližší stanici, ale během další chvilky bylo oznámeno, že vlak policie nechce pustit a přijede pro nás náhradní prázdný vlak," pokračuje muž.

 

Vlak po půlhodině skutečně přijel, nebyl ale prázdný. Šlo pouze o další vlak, který vyjížděl z Olomouce. "Do vlaku nás přendávali hasiči, protože ze schodů na zem to byl pěkný kus, kde jsem musel skočit. V novém vlaku jsme si sedli a během chvilky vyjeli, ale slíbený pití a jídlo člověk nenašel. Za 6 hodin cesty jsme s přítelkyní vypili 0,5 čaje, to bylo vše. Takže taková organizace byla hodně slabá," zakončil Šefl.

 

Podívejte se na reportáž z Televizních novin:

 

ČTĚTE TAKÉ:

Smrt dítěte, ztráta nejtěžší. Jak žít dál po obrovské tragédii?
TEST: Dokážeš poskytnout první pomoc?

Smrt krásného fitness modela a hvězdy Terminátora: Máme video z místa, kde ho smetl vlak

Selfie fanatička zemřela, když se snažila udělat nejdokonalejší selfie všech dob! Co se jí stalo?

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
mom TN.cz