Neštěstí v Istanbulu

Nové VIDEO z neštěstí v Istanbulu! Popálenou Týnuš hasili jiní turisté

Téma:

Na internetu se objevilo další video, které ukazuje, jak v istanbulské restauraci vzplála hořlavina při ohňové show. Zranili se čtyři turisté včetně dvou Čechů. Youtuberka Týnuš Třešňičková zůstává ve vážném stavu v nemocnici.

Z prvotních záběrů to vypadá na pohodový večer v luxusní restauraci kuchaře Nusreta Gökçeho, známého především na sociálních sítích jako Salt Bae. Kuchaři jako každý večer předvádějí ohňovou show, ta se ale najednou vymkne kontrole.

 

Ozývá se křik a když se "kameraman" vrátí v záběrech k baru, už hoří celá jeho plocha. V pozadí jsou vidět lidé, kteří se snaží pomoci zasaženým turistům. Jeden muž si sundavá košili a dusí jimi plameny. Pomáhali také zaměstnanci restaurace.

 

Mezi zraněnými turisty jsou i dva Češi. S popáleninami II. stupně na 35 % těla skončila v nemocnici youtuberka Týnuš Třešničková, méně vážná zranění utrpěl její přítel Viktor Hájíček. Týnuš je popálená především na hrudi, krku a v obličeji.

 

 

Záchranáři je nejdříve převezli do jedné ze státních nemocnic, odtud ale na vlastní žádost zamířili do renomované kliniky, určené především zahraničním klientům. Podle českého ministerstva zahraničí mají nejlepší péči.


GALERIE: Týnuš Třešničková

1
/
13
Zdroj: Instagram
Týnuš Třešničková na chvíli opustila nemocnici

 

V pondelí se mělo rozhodnout o tom, zda se dvojice Čechů zotavila natolik, aby mohla být převezena domů. K tomu ale zatím nedojde. "Ani jeden z nich nezvažuje, že by využil možnost převozu do Česka. Chtějí se doléčit v Turecku," uvedla už dříve mluvčí resortu Michaela Lagronová.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Popáleniny Týnuš Třešničkové vzbudily vlnu zlostných komentářů! Čím youtuberka hatery tolik provokuje?
Co mít doma po ruce pro případ lehké popáleniny

epa TN.cz