pozitivní zastupitelstvo

Nové zastupitele už má i Olomoucký kraj, mnozí z nich jsou nakažení

Petr Zapletal
Petr Zapletal
30.10. 2020 14:41
Téma:

Za přísných hygienických opatření se v pátek poprvé sešli nově zvolení zastupitelé Olomouckého kraje. Řada z nich je ale pozitivní na covid-19 nebo jsou v karanténě. Se svými novými kolegy se tak spojili přes videohovor. A zvolili nového hejtmana Josefa Suchánka z koalice Piráti-Starostové.

V sále, kde se olomoučtí zastupitelé scházejí, bylo v pátek hodně volných míst. Neobsazená zůstala i hejtmanská židle. Dosluhující hejtman Ladislav Okleštěk (ANO) měl totiž minulý týden pozitivní test na covid-19.

 

Krajské volby v Olomouckém kraji vyhrálo sice ANO, ostatní strany ale hnutí odsunuly do opozice. Podle koaliční smlouvy, kterou podepsali Piráti se Starosty, ODS a Koalicí pro Olomoucký kraj, se stal novým hejtmanem Josef Suchánek (STAN).

 

 

Ale ani ten v pátek do sálu nedorazil. Stejně jako dosluhující hejtman je od minulého týdne pozitivní na covid. Zbylí zastupitelé seděli v sále po celou dobu v rouškách a s patřičnými rozestupy.

 

Olomoucký kraj je tak dalším krajem, kde už jsou noví zastupitelé. Ne všude se ale už stačili sejít. Třeba ve Zlínském kraji by to mělo být až za dva týdny. Datum sice ještě není přesně stanovené, zato je jisté, že hejtmana Jiřího Čunka (KDU-ČSL) vystřídá rožnovský starosta Radim Holiš (ANO).

Kateřina Sejková TN.cz