uvedení do úřadu

Noví ministři poprvé v práci! Pro Stropnického musela ochranka

Nová vláda s prezidentem Zemanem
Zdroj: facebook, Jiří Ovčáček
Nová vláda s prezidentem Zemanem
Téma:

Prezident Zeman ve středu jmenoval novou vládu a ti členové, kteří už byli uvedeni do úřadu, hned ve čtvrtek začali pracovat. S novou funkcí je ale spojena i řada organizačních a technických záležitostí. Třeba pro vicepremiéra Martina Stropnického hned ráno vyrazila ochranka.

Sedm ministerstev má od včerejška nové šéfy, tři staronové. Ale všude už se pracuje. Nová ministryně obrany Karla Šlechtová dorazila první den do práce poměrně brzy. A práce jí čekalo víc než dost. "Já jsem dorazila zhruba kolem čtvrt na osm, protože už jsem měla zahajující jednání. Dneska jsem již měla hovor se všemi veliteli zahraničních misí, s panem prezidentem na Pražském hradě," řekla.

 

Po včerejším náročném dni si naopak o trochu víc přispal nový ministr zdravotnictví, i tak ho ale hned ráno čekala schůzka s jeho předchůdcem. "Včera jsem tady byl až do noci, tak dneska jsem přišel trošku později - asi na devátou hodinu. To předání funkce bylo velmi dobré a nikterak nepřátelské," pronesl Adam Vojtěch.

 

S novou funkcí je spojena i řada organizačních a technických záležitostí. "Má to svůj řád - to převzetí té funkce, takže pro mě ráno přijela ochranka. Změna auta, změna lidí,..." řekl ministr zahraničních věcí Martin Stropnický. "Jsem fasoval nějaký notebook, musím se naučit asi čtyři nebo pět nových hesel, což je strašné, protože kombinace malých velkých písmen a čísel - to je pro mě opravdu docela problé," svěřil se.

 

 

Kromě toho na ministry ale také čekala nová kancelář. Právě po ministru Stropnickém ji zdědila ministryně Šlechtová, která přiznala, že se jí po staré kanceláři bude trochu stýskat. Ministryni se v její nové pracovně zalíbil například veliký obraz s prvním československým prezidentem, naopak tam prý chybí česká vlajka.

 

Jaké jsou priority jednotlivých ministrů? Podívejte se v reportáži:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Lucie Heřmanská/ lud TN.cz