Ponorková vražda

"Novinářku jsem nezabil, jen rozřezal její tělo," tvrdí vynálezce!

Dánský vynálezce Peter Madsen
Zdroj: Profimedia
Dánský vynálezce Peter Madsen tvrdí, že novinářku nezabil
Téma:

Dánský vynálezce Peter Madsen se přiznal, že rozřezal tělo švédské novinářky a naházel ho do moře. Stále ale popírá, že Kim Wallovou v srpnu zabil. Změnil ale výpověď ohledně její smrti - prý se nadýchala oxidu uhelnatého.

Švédská novinářka Kim Wallová zmizela za záhadných okolností na začátku srpna. Naposledy ji viděli, jak nastupuje do ponorky, kterou podomácku sestavil dánský vynálezce Peter Madsen. V polovině srpna pak moře vyplavilo část ostatků Wallové.

 

Od té doby drží policie Madsena ve vazbě. Kontroverzní vědec nejdříve tvrdil, že netuší, jak novinářka zemřela. Poté změnil výpověď na to, že ji zabil poklop ponorky, který na ni spadl.

 

Teď prohlásil, že se nadýchala oxidu uhelnatého uvnitř kabiny, zatímco on byl na venkovní terase. Zároveň se Madsen přiznal, že tělo třicetileté novinářky rozřezal a části pak naházel do moře. Informovala o tom dánská policie, píše portál Daily Mirror.

 

Madsen souhlasil s prodloužením vazby do 15. listopadu, a tak se v úterý neobjeví před soudem, který o tom měl rozhodovat. Policisté zatím sesbírali další důkazy proti vynálezci - v jeho počítači objevili fotografie žen, které byly uškrceny, nebo jim chyběla hlava.

 

 

Na torzu ženy patologové našli patnáct bodných ran, které vznikly těsně před její smrtí nebo po ní. Podle vyšetřovatelů Madsen Wallovou zabil mezi 10. a 11. srpnem, poté oddělil hlavu, údy, torzo a její oblečení. Nasoukal je do pytlů, které pak zatížil, aby klesly na dno moře. Záměrně pak potopil také ponorku.

 

Moře ale poté vyplavilo část jejích ostatků. Hlavu, nohy a oblečení v různých pytlech pak pátrači našli na začátku října. Na lebce nebyly žádné stopy fraktur, a tak bylo jasné, že si Madsen verzi s poklopem vymyslel.


Podívejte se na reportáž TV Nova o případu:

epa TN.cz