Pomohli záchranáři

Novoroční zázrak. Kristýnka nepočkala, narodila se už v sanitce!

Porod v sanitce
Zdroj: Profimedia, Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 11:29
1.1. 2020 9:58
Téma:

Jedním z novoročních miminek, která se narodila první den roku 2020, se stala před osmou hodinou ranní i Kristýnka z Tachovska. Nepřišla ovšem na svět v nemocnici. Tak dlouho totiž nepočkala.

"Dnes před osmou hodinou ranní plzeňští záchranáři pomáhali na svět novoroční holčičce Kristýnce. Rodina chtěla sama vyrazit ze Stříbra do plzeňské nemocnice, ale rychle přehodnotili situaci a zavolali na tísňovou linku 155," uvedla ve středu ráno mluvčí plzeňských záchranářů Mária Svobodová.

 

Ani zdravotníci ovšem nejeli dost rychle, aby to stihli až na porodní sál. "Během cesty za obcí Kozolupy se holčička narodila v sanitním voze, porod proběhl bez komplikací," doplnila Svobodová.

 

Až pak konečně novopečená maminka i s Kristýnkou skončily ve fakultní nemocnici v Plzni-Lochotíně. Pro dvaatřicetiletou ženu to byl první porod.

 

 

Podle informací TV Nova se už devět minut po půlnoci narodila v havířovské nemocnici malá Michaela. "Prvním miminkem roku 2020, které jsme v Karlových Varech přivítali na svět, je malá Terezka. Narodila se hodinu po půlnoci, přesně v 1:01, váží 3170 gramů a měří 49 centimetrů," napsala na facebooku karlovarská krajská nemocnice.

 

"V porodnicích Královéhradeckého kraje se během dnešní noci ze Silvestra na Nový rok narodily celkem tři děti. První děvče přišlo na svět v porodnici v Trutnově ve 2:11. Je to holčička se jménem Táňa, vážící 3680 g a měřící 51 cm. Rodiče žijí v Trutnově. První chlapec se narodil 1. 1. 2020 ve 4:25 v Náchodě, jmenuje se Miroslav a jeho míry jsou 3975 g a 50 cm. Rodina bydlí v Malých Svatoňovicích," informovala mluvčí Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje Lucie Chytilová.

TN.cz