Případ z Polska

Novorozenec měl v krvi 3,5 promile. Lékaři marně bojovali o jeho život

Novorozenec - 1
Zdroj: Thinkstockphotos
Novorozenec. Ilustrační foto
Hana Mikulková
Hana Mikulková
Aktualizováno 18.1. 2020 14:46
Téma:

V Polsku se loni před Vánoci předčasně narodilo dítě, které mělo v krvi tři promile alkoholu. Matka ho přivedla na svět v 28. týdnu těhotenství. V době porodu měla být zcela opilá. Život dítěte se nakonec nepodařilo zachránit.

Dítě se narodilo na konci prosince čtyřiačtyřicetileté ženě ve městě Nowy Dwór Mazowiecki. Lékařům bylo hned jasné, že je rodička pod vlivem alkoholu. Naměřili jí přes 3 promile. Tedy o něco méně, než později jejímu novorozenci.

 

Hned po narození bylo dítě posláno do jedné z varšavských nemocnic, kde bojovali o jeho život. I přes snahu lékařů se novorozence nepodařilo zachránit. O případ se hned po porodu začala zajímat policie, se kterou však matka odmítla spolupracovat. Pouze potvrdila, že se dopustila ohrožení svého dítěte. Za tento trestný čin jí hrozilo až 5 let za mřížemi.

  

 Je však možné, že policie případ přehodnotí, protože dítě zemřelo. Ženě by tak hrozil vyšší trest. Byla nařízena soudní pitva. Podle polských médií je možné, že dítě mohlo mít vrozené vady, pokud žena pila alkohol i v těhotenství.

Související témata:
TN.cz