Hezké gesto

Novorozený princ vůbec neměl být princ! Královna změnila pravidla

Královna Alžběta II. a princ Louis
Zdroj: Profimedia
Díky královně bude mít Louis titul prince
Téma:

Třetí potomek prince Williama a vévodkyně Kate plní přední strany deníků po celém světě už od narození. Královská rodina oznámila, že bude znám jako princ Louis. Titul princ mu přitom vůbec neměl patřit. Jeho prababička královna Alžběta II. ale změnila nařízení.

Malý Louis Arthur Charles z Cambridge, novorozený syn prince Williama a vévodkyně Kate dostal titul prince. Přitom ještě před několika lety by byl zřejmě znám jako Lord Louis Mountbatten-Windsor, píše portál Daily Mirror.

 

Král Jiří V. se v roce 1917 rozhodl, že by výsostné tituly princů a princezen měly být omezeny. Vydal nařízení, podle kterého mohli mít oficiální tituly jen panovník, jeho děti, vnuci a první syn prince z Walesu (pravnuk).

 

Podle tohoto pravidla by tedy byl princem jen George. Ani princezna Charlotte by neměly vysoký titul, byla by známa zřejmě jako Lady Charlotte Mountbatter-Windsor. Ani pokud by se narodila před Georgem, neměla by titul princezny.

 

 

 

Královna Alžběta II. ale ještě před narozením prince George zakročila a změnila pravidla tak, aby i její pravnoučata měla titul princů a princezen. Nařízení bylo symbolicky přijato na 31. narozeniny Kate, která byla v 6. měsíci těhotenství s Georgem.

 

Princ Louis se narodil v pondělí jen minutu po 11. hodině dopoledne, první veřejné vystoupení absolvoval sedm hodin poté. Je třetím potomkem a druhým synem prince Williama a vévodkyně Kate, v nástupnictví na trůn je pátý.

Podívejte se, jak Kate a William odjížděli se svám novorozeným synem z nemocnice:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jak vypadat pár hodin po porodu skvěle jako Kate? Známe její tajemství
První fotka s královským miminkem má skryté poselství. Dojme vás

Jak mohla vypadat Kate tak dobře jen několik hodin po narození syna? Nečekané tajemství porodu!

SKANDÁL v britské královské rodině: Zatčení a drsné obvinění ze znásilnění!

 

epa TN.cz