Ostrostřelec

Nový britský hrdina! Voják SAS zlikvidoval 5 teroristů za 7 sekund

Voják britských speciálních sil
Zdroj: Profimedia
Vítězslav Boch
Vítězslav Boch
Publikováno 15. 9. 2019
Téma:

Británie oslavuje nejmenovaného příslušníka speciálních sil SAS. Dvanáctičlenné komando operující v Iráku zasahovalo proti dílně, kde teroristé z Islámského státu vyráběli sebevražedné vesty. Jeden voják vyzbrojený brokovnicí během sedmi sekund zastřelil pět po zuby ozbrojených teroristů!

Komando provedlo razii proti teroristům, když mělo informace, že se chystají sebevražedné útoky a dojít k nim má brzy. Informaci přinesla britská rozvědka MI6 ve spolupráci s iráckými zpravodajci.

 

Elitní britští vojáci sledovali místo, kde teroristé operovali, několik dní. Proti islamistům vyrazila dvanáctičlenná skupina. Jeden z důstojníků SAS, speciální vojenské jednotky využívané k protiteroristickým operacím, se při útoku zvlášť vyznamenal.

 

Když vojáci vtrhli do domu, našli tam řadu teroristů, kteří právě dokončili ranní modlitby a nakládali do vozidel zbraně. Jeden z členů komanda začal pálit z brokovnice používané normálně k odstřelování pantů u dveří a zasáhl tři teroristy, další dva se objevili ve dveřích, než ale stihli zareagovat, zasáhl je také.

 

 

"Z budov vyběhlo několik dalších teroristů, okamžitě se vzdali, ale začali panikařit, když viděli, že dvě těla nemají hlavy. Báli se, že budou okamžitě popraveni," citoval list Daily Mail zdroj blízký speciálním jednotkám.

 

Dva teroristé měli mít na sobě oblečené sebevražedné vesty. Ministerstvo obrany odmítlo informace o operaci potvrdit, protože se zásadně k zásahům speciálních sil nevyjadřuje.

Související témata:
TN.cz