Tajemná vražda

Nový důkaz k vraždě saúdského novináře! Video zachytilo dvojníka

Téma:

Na veřejnost se dostal další důkaz, který by mohl objasnit záhadnou vraždu saúdského novináře a disidenta Jamala Khashoggiho. Ten zmizel poté, co navštívil saúdský konzulát v tureckém Istanbulu. Jednoho z mužů podezřelých z jeho vraždy zachytily před konzulátem kamery.

Novinář, který byl silným kritikem saúdského režimu, se na konzulát vypravil 2. října - zpátky se z něj ale už nedostal. Podle informací mělo v den jeho zmizení do Istanbulu dorazit 15 Saúdů, kteří jsou podezřelí z jeho vraždy.

 

Jednoho z nich zachytily před konzulátem kamery. Na unikátních záznamech je muž zachycený ve stejných brýlích a oblečení, ve kterém novinář přišel na konzulát. Muž měl dokonce i stejné vousy. Video ukazuje, že muž opouští budovu konzulátu zadními dveřmi. Informoval o tom zpravodajský portál CNN.

 

Podezřelého muže turečtí úředníci identifikovali jako Mustafu al-Madaniho (57), který má podobnou výšku, věk a postavu jako Khashoggi. Podle jednoho z úředníků Madani dorazil do Instanbulu právě proto, aby vystupoval jako novinářův dvojník.

 

GALERIE: Kamera zachytila muže podezřelého z vraždy novináře

1
/
4
Zdroj: ČTK
Kamera zachytila muže podezřelého z vraždy novináře - 1

 

"Naše tvrzení se nezměnilo," řekl pro CNN úředník. "Byla to úmyslná vražda a tělo bylo přemístěno z konzulátu jinam," dodal. Saúdská Arábie nepotvrdila, ani nepopřela, že byl Madani pověřen tím, aby jednal jako novinářovo dvojník. Pouze zdůraznila, že Khashoggiho zabití nebylo úmyslné. Novinář měl údajně zemřít při potyčce na konzulátu.

 

 

Záznam z kamer je dalším důkazem, který může pomoci objasnit, co se stalo s novinářem poté, co vstoupil na konzulát před třemi týdny. Turecko nadále pokračuje s výslechy a zpochybňuje saúdskou verzi toho, jak novinář zemřel.
 

sei TN.cz