první představení

Nový iPhone 7 přináší mnoho vylepšení, cena zůstává stejná!

Téma:

Společnost Apple letos přijde do Česka s novým iPhonem 7 a větším iPhonem 7 Plus už 23. září. I když nové modely navazují na starší verzi a nejedná se tak o výraznou změnu, několika velmi zajímavých vylepšení se určitě dočkáme. Nový iPhone se například dočkal dlouho očekávaného navýšení paměti, navíc cena zůstala stejná.

Nové přístroje od Apple jsou starší generaci velice podobné, to dokládají například totožné rozměry. Menší iPhone 7 má 138,3 x 67,1 x 7,1 milimetrů a větší potom 158,2 x 77,9 x 7,3 milimetrů. Společnost Apple se více soustředila na odolnou konstrukci, která až dosud iPhonům chyběla. Nová hliníková konstrukce přichází v pěti barevných provedeních a to černé, matně černé, stříbrné, zlaté a růžově-zlaté.

 

Společnost také slibuje, že nově technicky řešené tělo iPhonu 7 bude voděodolné, takže by měl odolat cákancům, rozlitým tekutinám i prachu. Vylepšení se dočkalo i tlačítko plochy, které je bez pohyblivých součástek a disponuje snímačem otisků prstů Touch ID. Tlačítko díky nové konstrukci a novému mechanismu reaguje přesnou haptickou odezvou.

 

Velmi očekávanou změnou je rozšíření paměti. Za loňskou cenu půjde pořídit přístroj s dvojnásobnou pamětí, tedy iPhone 7 se 32GB bude k dostání za 21 190 korun (loni 6s se 16GB), varianta se 128GB se dostane do obchodů za 24 390 a verze s 256 GB za 27 590 korun. U modelu Plus ceny lehce narostly. Verze Plus s 32 GB bude k dostání za 24 990 korun, 128 GB za 28 190 korun a největší verze s 256 GB bude stát 31 390 korun.

 

 

Retina HD displej nových iPhonů nabízí stejné rozlišení, oproti starší generaci by měl nabídnou o 25% vyšší jas a podle společnosti by měl zobrazovat barvy v kinematografické kvalitě a poskytnout lepší správu barev. Samozřejmostí je funkce 3D Touch. O větší výkon se stará nový chipset Apple A10 Fusion s čtyřjádrovým procesorem, přičemž 2 jádra se budou starat o náročný provoz a 2 jádra o úsporný režim. Díky úspornému režimu by se měla prodloužit i výdrž baterií o zhruba jednu až dvě hodiny.

 

Velmi diskutovaným krokem je také opuštění klasického 3,5mm jack konektoru. Speciální Lightning konektor by kromě vlastních sluchátek AirPods měl zvládnout i připojení redukce na starší konektory. Vylepšen byl poslech z reproduktoru, nové iPhony budou nabízet stereoefekt.

 

 

Asi stěžejního vylepšení se dočkaly fotoaparáty. Do menší verze s 12Mpx fotoaparátem a světelností objektivu f/1.8 s jednou čočkou se dostala optická stabilizace. Přisvětlovací blesk tvoří hned 4 LED diody.

 

Hlavním tahákem je ale verze Plus. Ta by měla mít hned dva fotoaparáty, oba jsou 12Mpx, jeden je ale širokoúhlý se světelností f/1.8, druhý běžný má světelnost f/2.6. Díky tomu nabídne verze Plus výrazně lepší optické přiblížení. I z dálky tak bude možné tvořit kvalitní fotky a videa. Nebude chybět ani přední 7Mpx kamera.
 

klma TN.cz