Video ZASE Z VELKÉ BRITÁNIE

Zabiják zvaný "Obr Džihád": Nový popravčí ISIS budí hrůzu! VIDEO

Obr Džihádista 2
Zdroj: Express / The Sun
Téma:

Po Džihádu Johnovi se svět bojí dalšího britského popravčího Islámského státu, kterého zahraniční média nazývají "Obr Džihád", a to kvůli jeho dvoumetrové výšce a robustní postavě. Mohammed Reza Haque, jak zní jeho celé jméno, se objevil v novém výhružném videu zmíněné teroristické organizace. Předtím dělal v Británii bodyguarda radikálnímu britskému muslimovi.

Obr Džihád by mohl následovat praktiky svého krajana Džihádisty Johna, který byl známý svými brutálními videi. V nejnovější nahrávce Islámského státu ho poznali odborníci zabývající se tematikou terorismu. Přesto podle webu deníku DailyMirror nemůže britské ministerstvo zahraničí potvrdit ani vyvrátit, zda se skutečně jedná o zmíněného radikálního muslima.

 

 

 

Haque se pravděpodobně objevil už v předchozím popravčím videu. V tom je jasně vidět robustní maskovaná postava, která se nápadně podobá právě Mohammedovi Haqueovi. Osoba stojí po boku ostatních maskovaných mužů, kteří mají před sebou rukojmí klečící na zemi v typicky oranžových šatech. Ty po sérii výhrůžek mířených proti Davidu Cameronovi zastřelí.

 

 

 
Podle webu DailyMirror odjel 36letý Haque z východního Londýna do Sýrie před dvěma lety. Už v Británii projevoval své radikální názory. Kromě toho, že dělal bodyguarda obávanému radikálnímu muslimovi Anjemovi Choudrayovi, se také často objevoval s vlajkou Islámského státu a pronášel hesla jako "Shořte britští vojáci, shořte v pekle".

TN.cz / nor