Koronavirus

Nový symptom? Pacienti neměli horečku, Covid-19 se projevil jinak!

Vítězslav Boch
Vítězslav Boch
Publikováno 17. 4. 2020
Téma:

Před dalším možným symptomem onemocnění Covid-19 varovala unie francouzských dermatologů a venerologů. Ti ošetřovali pacienty, kteří měli v těle nový koronavirus, projevoval se ale vyrážkou a kopřivkou. Někteří navíc vůbec neměli horečku či respirační obtíže.

Každý den se lékaři o novém onemocnění dozvídají nové poznatky. Vedle nejtradičnějších symptomů – horečky, suchého kašle, bolesti hlavy či kašle, hlásí stále nové a nové symptomy. Ať již to byly poměrně rozšířená ztráta chutě a čichu, projevující se hlavně u mladších pacientů, průjem či bolest varlat u mužů.

 

Francouzská Národní unie dermatologů a venerologů teď hlásí další možný symptom. Pacienti podle nich měli kopřivku či vyrážku připomínající omrzliny, uvedl list Daily Star.

 

Ve Francii, která je jedna z nejhůře zasažených zemí, lékaři ošetřili už množství pacientů s koronavirem a zároveň dermatologickými obtížemi. U některých to navíc byl jediný příznak, že je s jejich tělem něco v nepořádku. Jiní k tomu měli i "klasické" koronavirové obtíže.

 

 

"Analýza mnoha případů ukazuje, že toto může být projev spojený s novým koronavirem. Varujeme veřejnost a lékaře, abychom pomohli tyto potencionálně velmi nakažlivé pacienty co nejrychleji izolovat," uvedli francouzští dermatologové.

 

Americké Centrum pro kontrolu nemocí a prevenci upozornilo na možné zmodrání rtů a obličeje v souvislosti s koronavirem. Španělští lékaři zase zaznamenali fialové léze na chodidlech.
 

Související témata:
TN.cz