Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 20. 7. 2018
šmejdi útočí

Nový trik šmejdů! Pošta varuje, na co si mají dát starší lidé pozor

Pošťačka
Zdroj: Profimedia

Šmejdi mají nový trik. Vydávají se za pošťáky a nutí zejména starší lidi, aby jim ukazovali svá SIPA, což jsou soustředěné inkaso platby obyvatelstva. V případě, že na takové jednání narazíte, nahlaste vše policii, doporučuje Česká pošta.

Zákeřné útoky podvodníků se neustále proměňují a počet lidí, který se napálí, se neustále zvětšuje. V poslední době se hodně soustředí na oblast elektroniky a nyní přišli s dalším trikem, jak vyzrát na nepozorné obyvatele.

 

Šmejdi se v poslední době podle vyjádření České pošty vydávají za jejich doručovatele a nutí zejména starší lidi k tomu, aby jim ukázali svá SIPA.

 

SIPO je zkratka pro soustředěné inkaso plateb obyvatelstva. Jedná se o obstaravatelskou činnost České pošty, která spočívá v inkasování plateb od fyzických osob ve prospěch právnických osob. SIPO slouží k úhradě například nájemného, elektřiny, plynu, vody, televizních a rozhlasových poplatků a dalších věcí.

 

 

"Prosíme Vás, abyste každý takový případ hlásili Policii ČR a chránili naše spoluobčany před podvodem, jehož cílem je prodej elektřiny. Sdílejte prosím tuhle zprávu a ochraňte své rodiče a prarodiče," apeluje Česká pošta ve vyjádření.

 

Podvodníci chtějí z lidí dostat částku, kterou platí, aby jim nabídli protinabídku. Jsou to navíc citlivé údaje a podle České pošty může dojít k nechutnému zneužití.

 

Na další triky takzvaných šmejdů upozrňuje reportáž TV Nova: 

klma TN.cz
Reklama