neobvyklá kampaň

Nový Zéland trápí nedostatek spermatu, na pomoc jde Sperman!

Nový Zéland trápí nedostatek spermatu
Zdroj: Fertility Associates New Zealand
Téma:

Netradičním způsobem se rozhodli na Novém Zélandu bojovat s tenčícími se zásobami spermatu ve spermobankách. Na pomoc povolali nového superhrdinu – Spermana, který má přimět mladé muže k akci!

Ač to zní sebevíc jako recese, nejedná se o žádnou "novinářskou kachnu". Hrdina nosící na hrudi spermii ve znaku nápadně připomínajícím jeho slavnějšího kolegu má přimět novozélandské muže, aby darovali své sperma a pomohli tak zachránit tenčící se zásoby spermatu v tamních spermobankách.

 

Za celý problém může přísná novozélandská legislativa. Na Novém Zélandu totiž není povoleno tzv. anonymní dárcovství. Dítě má právo po dosažení plnoletosti zjistit, kdo je jeho biologickým otcem. A to je nejspíš hlavní důvod, proč se novozélandští muži do dárcovství zrovna nehrnou. Darování spermatu také není na Novém Zélandu nijak finančně odměněno, nárok má dárce jen na proplacení cesty na kliniku.

 

 

A ze spermatu se tak na Novém Zélandu stává nedostatkové zboží. Zásoby ve spermobankách nedokáží pokrýt zájem žen, které nemohou dítě počít klasickou cestou. Žadatelek v posledních letech přibývá a dárců naopak ubývá. Pomůže se Spermanovi tento trend zvrátit?

TN.cz/Jakub Deml