Neslýchaný případ

Nuda v práci mi zničila zdraví, tvrdí muž. Soud mu přiklepl slušný balík

Nuda v práci
Zdroj: Getty Images
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
22.6. 2020 15:03
Téma:

O syndromu vyhoření, který se dostaví, pokud někdo pracuje příliš dlouho a tvrdě, už někdy asi slyšel každý. Soud ve Francii nyní ovšem definoval přesně opačný stav - nudu v práci tak extrémní, že zhoršila zdraví. A muži, který si na ni stěžoval, přiznal velké odškodné.

Hrdinou tohohle podivného příběhu je osmačtyřicetiletý Frédéric Desnard, bývalý zaměstnanec společnosti Interparfum. Ten firmu zažaloval kvůli obrovské nudě, kterou v práci cítil.

 

Tvrdí, že ač ho najali na manažerskou pozici, záhy tvořily náplň jeho práce ubíjející, únavné úkoly. Staral se třeba o tablet generálního ředitele. A po čtyřech letech úmorného stereotypu se cítil "v depresi a ponížený."

 

S tím, jak neměl nic pořádného na práci, se Pařížanovo duševní zdraví začalo zhoršovat. Firma ho poslala na půl roku domů a následně mu oznámila, že je nadbytečný, píše britský Daily Mail.

 

 

Desnard proto svého bývalého chlebodárce zažaloval a požadoval odškodné. A před dvěma týdny slavil úspěch. Soud totiž v přelomovém rozhodnutí jeho argumentaci a nárok posvětil a přiznal mu kompenzaci ve výši 50 tisíc eur (asi 1,3 milionu korun).

 

Soudce jeho stav popsal jako syndrom znudění - přesný opak syndromu vyhoření, kdy se na člověka valí tolik práce, že se z toho složí. Firmu před prohrou u soudu nezachránilo ani to, že Desnard prý o svých problémech nikoho neinformoval.

TN.cz