víkend na silnicích

O dušičkách vyjeli sváteční jezdci, na silnici přišlo o život osm lidí

Řidič senior vlevo
Zdroj: Getty Images
Téma:

První listopadový víkend je z pohledu policie rizikový, kvůli svátku Památky zesnulých vyjíždí řada tzv. svátečních řidičů. K tomu se přidalo nevlídné, deštivé počasí, policie proto na mnoha místech zvýšila dohled na silnicích.

„Sváteční jezdci mohou svou malou zkušeností se současným hustým provozem napáchat stejnou škodu jako tzv. piráti silnic,“ zdůvodňuje por. Iva Kormošová z Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje.


Do opatření se zapojili jak dopravní policisté, tak i policisté z obvodních oddělení, kteří se zaměřili na dodržování pravidel silničního provozu převážně u hřbitovů a na příjezdových cestách k nim. Dbali rovněž na bezpečnost chodců. Mnozí si totiž neuvědomují, že s podzimem se prodlužuje doba snížené viditelnosti a lidé stále zapomínají na reflexní prvky jako doplňky oblečení.

 


Na silnicích během uplynulého víkendu zahynulo celkem osm lidí. V sobotu došlo na území České republiky k 297 nehodám, smrtelné byly po jedné ve Středočeském, Jihočeském, Královéhradeckém a Jihomoravském kraji. V neděli bylo nehod 201, bez smrtelných zranění se bohužel neobešly v kraji Středočeském, Plzeňském, Zlínském a v Praze.

Nejvíce se bouralo oba dny na území hlavního města, během dvou dnů zde došlo k devadesáti osmi nehodám.

 

Tragický víkend na českých silnicích:


 

TN.cz