Nezodpovědné chování

O hošíka (2) se "staral" namol opilý pár, žena skončila na záchytce!

Petr Zelený
Petr Zelený
15.9. 2020 9:39
Téma:

Ostravští strážníci v sobotu večer vyjížděli k ženě, která se zranila při pádu. Velmi rychle zjistili, že za vším je asi vypitý alkohol. Žena s přítelem měla přitom s sebou dvouletého chlapečka v kočárku. Pak začala být agresivní, takže skončila na záchytce.

Strážníky ke zraněné ženě volal personál nemocnice v Ostravě - Fifejdách v sobotu po 20. hodině. Ublížit si měla pádem na chodník.

 

"Ženu do nemocnice doprovázel její přítel společně s dvouletým chlapečkem v kočárku. Jak žena, tak i její přítel byli silně ovlivněni alkoholem. Jejich stav tak vylučoval řádnou péči o svěřené dítě," popsal v úterý mluvčí ostravské městské policie Jindřich Machů.

 

Pětačtyřicetiletá "opatrovnice" nadýchala 2,1 promile alkoholu. "Hlídce sdělila, že chlapce hlídá pravidelně svému bývalému manželovi. V péči o dítě ji však alkohol zřejmě nikterak nebránil, neboť do alkoholového opojení se přivedla požitím několika panáků vodky," doplnil Machů.

 

 

Její partner, který opilou ženu do špitálu doprovázel, nadýchal dokonce přes dvě a půl promile alkoholu. Strážníci tak přivolali otce dítěte, aby si synka vyzvedl.

 

Jenže ani on si ho nakonec nepřevzal. Hlídka totiž dala dýchnout i jemu a přístroj ukázal hodnotu 1,88 promile. Strážníci tak přivolali pracovnici sociálky, která batole předala zařízení Českobratrské církve evangelické Náruč.

 

"Vzhledem ke stoupající agresivitě podnapilé ženy bylo ošetřujícím lékařem rozhodnuto o jejím umístění v protialkoholické záchytné stanici. Celou věc tak bude řešit orgán sociálně právní ochrany dětí," uzavřel mluvčí ostravských strážníků.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz