Útlum těžby

O práci přijdou tisíce horníků, úřad práce se proto "stěhuje" za nimi!

Lucie Cochlarová
Lucie Cochlarová
Aktualizováno 13:14
3.11. 2020 13:00
Téma:

V prostorách podniku OKD na Karvinsku vznikly mobilní pobočky úřadu práce. Počítá se totiž s ukončením těžby v dolech Darkov a ČSA a zdejší zaměstnanci si hledají novou práci.

Tisíce horníků hledají nové uplatnění. Černouhelné šachty těžební společnosti OKD už znají termín, kdy v nich havíři nejpozději ukončí těžbu. Zatímco v dole ČSM by se mělo fárat i po roce 2021, v dolech Darkov a ČSA se poslední uhlí vytěží buď na konci letošního roku, nebo v únoru 2021. Zaměstnancům, kteří přijdou o práci, pomůžou nové pobočky úřadu práce přímo v prostorách OKD.

 

"Mobilní střediska máme ve třech lokalitách - na Dole Darkov, ČSA a také Dole ČSM. Zaměstnanci úřadu práce a také naši personalisté budou plně k dispozici pro naše zaměstnance v jejich pracovním prostředí," popsala předsedkyně představenstva OKD Vanda Staňková.

 

Navíc podnik OKD už na začátku října spustil program Nová šichta. Firemní personalisté nejčastěji pomáhají horníkům zpracovávat životopisy nebo zprostředkovat kontakt s potenciálním novým zaměstnavatelem.

 

 

"Stále navazujeme kontakty s okolními firmami, které by naše lidi v budoucnu zaměstnaly. Pozitivní zpětné vazby máme už z několika společností, které naše lidi vzaly v roce 2017, kdy se uzavíral Důl Paskov," doplnil výkonný ředitel OKD Radim Tabášek.

 

Firmy, které mají nedostatek zaměstnanců a chtějí pomoci horníkům, se stále mohou přihlásit do programu Nová šichta.

pez TN.cz