Slavnostní jídlo

O svatomartinskou husu nepřijdete. Restaurace připravují rozvoz

Simona Šimková
Simona Šimková
Aktualizováno 13:56
10.11. 2020 13:37
Téma:

Restaurace budou i ve středu na svatého Martina zavřené, a tak se některé z nich rozhodly nabízet svatomartinské pochoutky s dovážkou přímo k zákazníkům.

Stehna naložená v sádle, paštiky, knedlíky. Restaurace ani letos nezahálí a ačkoli si jejich zákazníci na svatomartinském menu nepochutnají přímo v jejich provozovně, nabízí rozvoz domů.

 

Krabičkový dovoz sice většině podniků neumožní nabídnout čtyřkilovou husičku tak, jak ještě loni. Každopádně o o křupavou kůrčičku, šťavnaté zelí, nebo další pochoutky ale nepřijdete.

 

 

Královsky hodovat je o svatém Martinu tradicí. Husy se do provozoven objednávají už s předstihem. "Husy jsme si rezervovali na konci srpna a začátku září. Odhadovali jsme, že poptávka bude jako vloni, kdy jsme prodali kolem 100 kila husích stehen,“ řekla provozní restaurace Ada Hoffmeisterová.

 

To ale ještě netušili, že se kvůli pandemii přiškrtí krk i jim samotným. Obavy z toho, kam s tisíci vykrmených hus neměli jen restaurace, ale i zemědělci. A tak se rozhodli vzít vše do svých rukou.

 

 

"Nezbývá nic jiného než sednout do auta a dovézt jim tu dobrotu až pod nos. Lidé to oceňují. Objednávky se v těchto dnech začaly hrnout," dodala Hoffmeisterová.

 

Jak se říká, radost z Martina je husa a džbán vína. I na to podniky myslí a tradiční pokrm bude i čím spláchnout. "Víme, že ke svatomartinskému menu, patří i svatomartinské víno, takže jsme se ho rozhodli rozvážet také. Kompletní menu vychází většinou na zhruba 500 korun," informoval Jan Caha z hotelu Alcron.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
jh TN.cz