Předpověď na další dny

O víkendu se výrazně oteplí, zároveň se ale vrátí silný vítr! MAPY srážek

Vítr
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 13.2. 2020 08:08
Téma:

V následujících dnech se postupně oteplí, zároveň se ale na konci víkendu vrátí silný vítr. Na začátku příštího týdne bude podle předpovědi meteorologů výrazněji pršet (a sněžit) a znovu se ochladí.

"Výběžek vyššího tlaku vzduchu bude slábnout a z Britských ostrovů do střední Evropy postoupí frontální systém, který začne ve čtvrtek ovlivňovat počasí u nás," uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

 

Ve čtvrtek bude skoro jasno až polojasno, během dne od západu přibývání oblačnosti. Později odpoledne a večer postupně v Čechách na většině území, na Moravě a ve Slezsku místy déšť nebo přeháňky nad 800 metrů, na západě zpočátku nad 600 metrů srážky smíšené nebo sněhové. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, v 1000 metrech na horách kolem 0 °C, na Šumavě až +3 °C. Na horách na severu republiky může vítr v nárazech dout až rychlostí 90 kilometrů v hodině.

 

V pátek bude oblačno až zataženo, místy přeháňky, které mohou být nad 600 metrů sněhové a na horách četnější. "Večer ubývání srážek i oblačnosti, na severovýchodě nad 400 metrů srážky sněhové. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C," slibují meteorologové.

 

Pokud o víkendu hodláte vyrazit ven, měli byste se dočkat i sluníčka. Sobotní obloha má být totiž většinou polojasná, jen ojediněle se objeví mlhy nebo nízká oblačnost. Noční teploty budou mezi dvěma stupni nad nulou a pod nulou, přes den vyskočí na čtyři až osm, na sluníčku až na deset stupňů.

 

 

"V neděli bude většinou oblačno, ojediněle, na Českomoravské vrchovině místy, nízká oblačnost nebo mlhy. Na severozápadě později místy déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, při slabším větru ojediněle až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 10 °C, v Čechách při silnějším větru až 15 °C," píší meteorologové. Znovu má pořádně foukat - v nížinách až rychlostí 70 kilometrů v hodině, na horách může být vítr ještě o 20 kilometrů v hodině silnější.

 

V pondělí má být oblačno až zataženo, od severozápadu na většině území déšť nebo přeháňky, později nad 900 metrů srážky sněhové. Nejnižší noční teploty v Čechách 12 až 8 °C, na Moravě a ve Slezsku 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C, na Moravě a ve Slezsku při silnějším větru až 15 °C, v Čechách se během dne ochladí.

 

A jak bude od úterý do čtvrtka? Čeká nás ochlazení. "Většinou oblačno, místy sněhové přeháňky, na horách četnější, v nižších polohách dešťové, postupně smíšené. V závěru období ubývání oblačnosti a srážek. Nejnižší noční teploty zpočátku 6 až 2 °C, postupně +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty zpočátku 6 až 10 °C, postupně 2 až 6 °C," uzavírají experti týdenní předpověď.

 

Pusťte si předpověď počasí ze Snídaně s Novou:

 

 

GALERIE: Srážkové mapy - čtvrtek až neděle

1
/
4
Zdroj: Meteopress
Mapa srážek - čtvrtek 13. února

TN.cz