týdenní předpověď

O víkendu padaly teplotní rekordy, babí léto ale dlouho nevydrží

Teplé podzimní počasí
Zdroj: Profimedia
Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 14.10. 2019 08:10
Téma:

Do Česka dorazilo babí léto a během víkendu padlo hned několik teplotních rekordů. Podle meteorologů ale slunečné počasí nevydrží dlouho. Už koncem týdne by se měla obloha zatáhnout a hřejivé paprsky vystřídá déšť.

I neděle přinesla velmi teplé počasí, místy ovšem nízká oblačnost nepustila teploty příliš vysoko. Celkem 18 stanic Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) zaznamenalo letní den (teplotu 25 °C a vyšší). Rekordy padly přibližně na třetině stanic měřících alespoň 30 let. Největším "zářezem" je překonání rekordu v pražském Klementinu, kde bylo naměřeno 23,3 °C. Padl tak 244 let starý rekord.

 

V pondělí k nám bude proudit velmi teplý vzduch, teploty se tak budou stále držet velmi vysoko, podle ČHMÚ by mohlo být 19 až 23 °C, při dlouhotrvající oblačnosti bude jen kolem 15 °C. Oblačnost by se měla vyskytovat zejména na západě Moravy a Českomoravské vrchovině. Místy by se také mohly objevovat mlhy.

 

Jasno až polojasno by mělo být i v úterý, místy se ovšem mohou opět objevovat mlhy a nízká oblačnost. Teploty se přes den vyšplhají k 19 až 23 °C. Později k večeru se bude od západu zatahovat.

 

I ve středu by mělo být zpočátku jasno až polojasno, ráno a dopoledne se mohou objevovat mlhy, od západu se nicméně bude obloha zatahovat, místy se mohou objevovat přeháňky nebo déšť. Teploty poklesnou k 14 až 18 °C.

 

 

Ve čtvrtek bude většinou polojasno, na severovýchodě a východě může místy pršet. Teploty v noci můžou při déletrvající oblačnosti klesnout k 4 °C, přes den by pak mělo být 14 až 18 °C, uvádí ČHMÚ.

 

Také v pátek se mohou po ránu objevovat mlhy, přes den by pak mělo být oblačno až polojasno, teploty se budou pohybovat kolem 15 až 19 °C, při déletrvající nízké oblačnosti by mělo být jen kolem 13 °C.

Podívejte se na ranní předpověď počasí: 

 

Přes víkend nás pak čeká více oblačnosti, mělo by také více pršet. Postupně se bude ochlazovat, nejvyšší denní teploty se budou zpočátku držet na 15 až 19 °C, v pondělí už by ale mohlo být kolem 11 až 15 °C.
 

TN.cz