Předpověď na víkend

Víkend bude typicky podzimní. Počasí jen podtrhne dušičkovou atmosféru

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
29.10. 2020 6:52
Téma:

Podle informací meteorologů Česko čeká typický podzimní víkend. Očekávejte zamračené počasí s občasným deštěm a mrholením. Pozor by si měli dávat zejména řidiči – mohou se objevit husté mlhy. Mraky ustoupí až v průběhu neděle.

S oblačností a deštěm je podle meteorologů třeba počítat už v pátek. Jasno či polojasno bude pouze na severovýchodní polovině Česka, a navíc jen v průběhu noci. Teploty během ní mohou klesnout až na nulu a je třeba počítat s přízemními mrazíky.

 

V průběhu dne se mírně oteplí a teploty stoupnou až na 13 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr o rychlosti 3 až 7 m/s, ojediněle s nárazy kolem 15 m/s. Místy je třeba počítat s mlhami, zejména v ranních hodinách.

 

 

Sobota bude oblačná a deštivá, zejména na severovýchodní polovině Česka. "Během dne od jihozápadu budou srážky ustávat a později i ubývat oblačnost," slibují meteorologové. Noční teploty se budou pohybovat mezi 11 a 7 °C, ty denní mohou stoupnout na 14 až 16 °C. Tepleji bude zejména na jižní Moravě a v Čechách.

 

V neděli se oblačnost začne protrhávat, i dál je ale třeba opatrnost hlavně na silnicích – budou mlhy. Polojasno bude na horách, ale i v nižších polohách. Ojediněle se může objevit mrholení.

 

 

Noční teploty se budou pohybovat mezi 9 a 5 °C, ojediněle mohou spadnout až na 2 °C. Během dne se může oteplit až na 14 °C. Stejně jako v sobotu bude vát pouze slabý vítr.

 

Oblačnost bude ubývat také začátkem následujícího týdne. Na horách i v nižších polohách bude polojasno a na místo deště je třeba počítat spíše s mrholením a mlhami. Noční teploty se budou pohybovat mezi 10 až 3 °C, ty denní nepřekročí 14 °C.

TN.cz