Přepověď na víkend

O víkendu udeří přízemní mrazíky! Předtím si užijeme letních teplot

Ochlazení - 2
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Ilustrační foto
Eva Pavelková
Eva Pavelková
12.9. 2019 7:42
Téma:

Konec týdne bude podle meteorologů slunečný. Nejteplejším dnem by měl pátek, kdy teploty vystoupají až na 25 stupňů. O víkendu se ale ojediněle mohou objevit přízemní mrazíky.

"Od západu se nad střední Evropu bude přesouvat tlaková výše. Po její přední straně bude přes naše území od severozápadu ve čvrtek přecházet okluzní fronta a v noci z pátka na sobotu slabá studená fronta," uvedl Český hydrometeorologický ústav na svém webu.

 

Nejtepleji z celého týdne tak bude v pátek, kdy mohou teploty dosáhnout až 25 stupňů. V sobotu se znovu mírně ochladí, v neděli by mohly udeřit i přízemní mrazíky. S příchodem nového týdne se ale podle předpovědi znovu oteplí, teploty se budou pohybovat kolem 20 stupňů.

 

Ve čtvrtek bude oblačno až polojasno, na Moravě a ve Slezsku zpočátku až jasno. Na severozápadě a severu a také na horách se mohou objevit přeháňky. V průběhu dne by se měly mraky roztrhat a večer se znovu vyjasní. Teploty vystoupají na 20 až 24 °C, v 1000 m na horách kolem 16 °C.

 

V pátek bude jasno až polojasno, ráno mohou řidiče potrápit mlhy nebo nízká oblačnost. Během dne bude přibývat oblačnosti a večer se mohou ojediněle vyskytnout přeháňky. Noční teploty klesnou na 12 až 8 °C, přes den dosáhnou 21 až 25 °C.

 

 

Na sobotu meteorologové předpovídají zpočátku oblačno, během dne se ale obloha vyjasní. Oproti pátku se mírně ochladí, teploty se budou pohybovat mezi 16 až 20 °C. V noci bude 14 až 10 °C.

 

Nedělní předpověď varuje před ranní mlhou a nízkou oblačností. Bude jasno až polojasno, v noci a brzy ráno mohou udeřit přízemní mrazíky - noční teploty spadnou na 7 až 3 °C. Přes den vystoupají teploty na 19 až 23 °C.

Podívejte se na aktuální předpověď počasi:

 

 

TN.cz