výpadek sítě

O2 má technické problémy! Někteří zákazníci se nedovolají

Volání
Zdroj: Profimedia
O2 má výpadek, někteří zákazníci se nedovolají
Téma:

Společnost O2 měla v pondělí odpoledne výpadek služby VoLTE. Někteří zákazníci tak nemohou volat, ale ani přijímat hovory. Situace se postupně zlepšuje, operátor připojuje jednotlivá čísla do sítě.

"U některých zákazníků aktuálně skutečně evidujeme potíže, a to u VoLTE, tedy volání na 4G LTE," uvedla na dotaz Novinek Pecháčková. Problémy začaly v pondělí v 14 hodin a 30 minut. Pokud se budou snažit lidé na jedno z čísel dovolat, může se jevit jako nedostupné, případně může telefon nahlásit, že vůbec neexistuje.

 

O hodinu později začal operátor čísla opět připojovat k síti. Na dálku začal vypínat technologii VoLTE. Číslo by poté mělo být opět funkční během několika desítek minut. Zákazníci si mohou s problémem pomoci i sami – údajně stačí vypnout službu VoLTE přímo v nastavení telefonu. V některých případech je nutné vypnout a opětovně zapnout mobilní telefon, aby se změna projevila.

 

 

O2 zatím neví, coproblémy způsobilo. "Aktuálně probíhá analýza celé situace. Technici na odstranění potíží již pracují," dodala Pecháčková.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

ham TN.cz