Zákulisí voleb

Občerstvení u kandidátů na Hrad: Kde měli všeho dost, kde jen hlad?

Náročný den mají za sebou i novináři, kteří sledovali dění v jednotlivých volebních štábech. Zatímco u některých prezidentských kandidátů bylo narváno k prasknutí, jinde si užívali spíše komorní náladu. Podívejte se, co všechno se v zázemí volebních štábů podávalo a jaká tam byla atmosféra.

Řízečky, studené mísy, koláčky, chlebíčky, ale i alkohol - to všechno si mohli nabídnout ti, kteří přišli podpořit prezidentské kandidáty. Catering ve štábu Michal Horáčka byl podle reportéra Františka Bůžka vynikající, i když řada lidí si prý domácí marmeládu spletla s něčím pikantním.

 

O sladká lákadla byl chvílemi takový zájem, že někteří nedočkavci ani nečekali na to, až se pochoutky dostanou na stůl a brali si je rovnou z projíždějících vozíků. A chutnalo i ve štábu Marka Hilšera.

 

Pavel Fischer si zase pro své fanoušky a novináře připravil pohoštění v podobě sendvičů, miniburgerů a nechyběli ani cupcaky s jeho iniciálami a srdíčkem.

 

Kandidát Jiří Hynek svůj volební štáb pozval do oblíbené restaurace U Klokana v Jesenici u Prahy. Tam prý rád chodí s přáteli na pivo. Na dnešní hostinu pozval i své sousedy. I tady si všichni pohoštění pochvalovali.

 

Vratislav Kulhánek svůj volební tým svolal do čestlického hotelu sousedícího s aquaparkem, a tak o zábavu měli postaráno jak plavci, tak Kulhánkovi podporovatelé. Ti ale měli výhodu bohatého pohoštění.

 

 

 

Co svému týmu nabídl Mirek Topolánek, novináři nezjistili. Uzavřel před nimi dveře. Zhruba osmdesátka žurnalistů se navíc musela vejít do místnosti s kapacitou pro padesát lidí, a tak dokonce došly židle. Naopak pohodlíčko vládlo u Petra Hanniga.

 

Prezident Miloš Zeman novináře nechal dokonce stát venku. Ohřát v teple se mohli jen na chvíli, po dobu tiskové konference.

 

A hodně těsno bylo i u Jiřího Drahoše, i když prostor tu rozhodně malý nebyl. "Ve štábu Jiřího Drahoše je velmi rušno, občas je i těžké projít z jednoho konce místnosti na druhý," hlásila reportérka Eliška Zvolánková.

 

Většina kandidátů prozradila, že se na dnešek těšila a náladu jim nezkazil ani neúspěch - někteří z nich dokonce prozradili, že se chystají kandidovat i příštích prezidentských volbách.

Dominika Janochová/epa TN.cz