Začal Kaufland

Obchodní řetězce se zbavují plastů! Zelenina se bude balit jinak

Ekologický sáček v Kauflandu
Zdroj: Kaufland.cz
Téma:

Obchodní řetězce se zbavují plastů, které se používají jako obal zeleniny nebo jiných výrobků. Kaufland už nebude salátové okurky balit do fólie a plastové misky nahradí papírovými. Podle směrnice EU se musí omezit plastové výrobky do roku 2021.

V prodejnách Kaufland už nenajdete salátové okurky obalené plastovou fólií. U síťky na citrony nahradila společnost plastový pásek papírovým, stejně jako u misky, ve které se prodává zelenina na polévku. Dohromady se tím podle Kauflandu ušetří 105 tun plastu ročně.

 

"Při distribuci čerstvého zboží v úseku ovoce a zeleniny využíváme také vratné přepravky místo jednorázových obalů. Zákazníkům nově nabízíme i opakovatelné textilní, tzv. nEKOnečné sáčky, do kterých mohou nakupovat ovoce a zeleninu," uvedla mluvčí Kauflandu Renata Maierl.

 

 

Kaufland chce také do konce roku z prodeje vyřadit jednorázové plastové nádobí a vatové tyčinky. To budou brzy muset udělat všichni prodejci. Podle směrnice Evropské unie mají být zakázány všechny plastové výrobky na jedno použití - včetně brček nebo tyček na nafukování balonků.

 

Do roku 2025 by se podle směrnice měly plastové lahve vyrábět alespoň s 25% použitím recyklovaného plastu, do roku 2030 s 30%. Během deseti let by mělo být v EU recyklováno devět desetin plastových lahví.

Související témata:
TN.cz