oslava diktátora Franca

Fašisti ve Španělsku zbili a zkopali protestující dívky nahoře bez

Protest ve Španělsku - 2
Zdroj: Profimedia
Téma:

Tři do pasu obnažené aktivistky známého hnutí Femen protestovaly v centru Madridu při vzpomínkovém pochodu příznivců španělského fašistického vůdce Francisca Franca. Účastníci akce je následně srazili na zem a surově napadli.

V neděli večer se v centru Madridu uskutečnil pochod příznivců fašistického krutovládce generála Franca, uvedl portál Novinky.cz. Akci narušily aktivistky z feministické organizace Femen. Ženy byly svlečené do půli těla a kůži měly popsanou nápisy odsuzující fašismus a jeho legalizaci v současné zemi.

 

GALERIE: Aktivistky nahoře bez zkopali obdivovatelé diktátora Franka

1
/
6
Zdroj: Profimedia
Protest ve Španělsku - 1

 

Účastníci manifestace je však povalili na zem, začali je surově bít, někteří do žen kopali. Jeden z aktérů po polonahé ženě na zemi dokonce plivl. Zasáhnout musela až španělská policie. Ta zadržela nejen agresivní muže, ale také protestující feministky.

 

Vzpomínková akce, kterou si chtěli příznivci připomenout diktátorovo úmrtí, se konala na náměstí Plaza de Oriente, kde generál často pronášel své projevy. Franko zemřel 20. listopadu 1975. Účastníků bylo podle policejních odhadů přes dvě stě, byli v barvách frankistické strany. Někteří se nebáli zdravit zdviženou pravicí.

 

 

Ženské aktivistické hnutí Femen je svými obnaženými protesty známo po celé Evropě. V České republice na hnutí naposledy upozornila aktivistka Anželina Diašová při prezidentských volbách v roce 2018. Svlečená od pasu nahoru napadla ve volební místnosti prezidenta Miloše Zemana, který přišel odevzdat svůj hlas. Na nahé hrudi měla nápis "Zeman, Putinova d*vka!". Následně ji zatkla policie.

 

Útok polonahé aktivistky na prezidenta Zemana si můžete připomenout v reportáži: 

 

mj TN.cz