Nic se nemá podceňovat

Období chřipek a nachlazení: Co zaručeně pomůže? DOMÁCÍ RADY

Nachlazení
Zdroj: Thinkstockphotos
Téma:

Během posledních dní je u nás počasí sice jako na jaře, ale rozhodně bychom to neměli podceňovat. Brzy přijde zima a s ní se zvýší riziko nachlazení a chřipky.

Zdraví je to nejdůležitější co máme, a tak bychom se na mrazivé počasí měli řádně připravit. Pro posílení naší imunity je nezbytné jíst hodně ovoce a zeleniny. To však není vše, s čím bychom se měli spokojit. 


Do jídelníčku bychom měli zařadit i jedlou houbu hlívu ústřičnou. Je velmi chutná a zároveň má mnoho léčivých účinků. Kromě toho, že při jejím požívání je člověk odolnější vůči infekcím, tak i snižuje cholesterol. 

 

Dalším pomocníkem je česnek, který působí proti nejrůznějším virům a bakteriím a taková česnečka vám určitě přijde k chuti.

 

 

Při onemocnění člověk samozřejmě nesmí zapomínat na pravidelný pitný režim. Protože to, co vypotíme, musíme nějak dohnat.

 

Z teplých nápojů bychom měli vsadit na vývar z čerstvého zázvoru. Zázvor při onemocnění hraje velmi důležitou roli a je navíc velmi levný. Stačí ho nakrájet na malé kousky a zalít teplou vodou. Dochutit to lze ještě citronem nebo medem. Účinky jsou pak zcela zaručené. Kromě zázvoru se doporučuje i teplý čas s citronem.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Hollywood v ohrožení! Jeden z nejslavnějších herců je HIV pozitivní. Víte, kdo to je?

VIDEO tak radostné, až máte oči plné slz. Taneční terapie na dětské onkologii

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

jat TN.cz