Hrdinové

Obědy důchodcům vozí i kouzelník. Dobrovolníci pomáhají po celé ČR

František Nyklas
František Nyklas
28.3. 2020 21:54
Téma:

Těžká doba má i své hrdiny, kteří pomáhají, ať už jde o zdravotníky, nebo třeba hasiče a policisty. Ale pak jsou tu i tisíce většinou bezejmenných dobrovolníků, kteří po městech a obcích rozvážejí jídlo, nákupy a ochranné pomůcky. Patří mezi ně i náš hrdina dne - 45letý muž z Jenišova u Karlových Varů.

Kamil Burda musel dočasně pověsit své povolání na hřebík. Stal se z něho dobrovolník a rozváží v tisícovém Jenišově seniorům obědy. Sousedé ho ale znají hlavně jako kouzelníka, který rozdává úsměvy na masopustech, karnevalech a ve školách.

 

Přestože měl poslední vystoupení před více než 14 dny, podle seniorů čaruje dál. "A vykouzlil obědy," smál se jeden ze seniorů. "Ten čaruje furt, ve dne v noci. Viď?" prohlásil další.

 

Lidé mají Kamila Burdu rádi a jsou mu vděční. Jedna babička mu mávala za oknem, jiná seniorka mu šla vstříc o francouzských holích.

 

"Aby člověk neseděl jenom doma, tak se naskytla možnost, zhruba 10 lidí tady v Jenišově se točí na poledním rozvozu obědů. Protože před 14 dny vznikl nápad, že právě ta nejohroženější skupina by mohla dostávat obědy zdarma," popsal kouzelník, jak se k dobrovolničení dostal.

 

 

V Jenišově na Karlovarsku takhle dobrovolníci rozvážejí obědy už 12. den. Obslouží bezmála 40 strávníků, hlavně seniorů. "Já musím říct, že jsme strašně rádi za každého dobrovolníka. Hlásí se nám," uvedla místostarostka Kateřina Hrabě.

 

Dobrovolníci jsou zapotřebí po celé republice. Senioři dál potřebují nákupy, potraviny a léky, aby nemuseli chodit do obchodů a riskovat nákazu.
 

epa TN.cz