Pokus o znásilnění

Oběť povalil na zem, trhal z ní šaty. Násilníka hledá policie

Jihomoravští kriminalisté od konce dubna pátrají po neznámém sexuálním násilníkovi, který se v Brně pokusil znásilnit mladou ženu. Když jí přispěchali na pomoc další lidé, útočník utekl pryč.

"28. dubna, přibližně dvacet minut před půlnocí, se zatím neznámý pachatel v Sedláčkově ulici v Brně – Líšni pokusil znásilnit šestadvacetiletou ženu. Povalil ji na zem a snažil se jí roztrhnout oblečení," popsal útok policejní mluvčí David Chaloupka.

 

Žena se ovšem nedala a začala volat o pomoc, což zburcovalo obyvatele blízkého domu a také dva další mladíky, kteří běželi oběti na pomoc. Agresor se lekl a utekl pryč.

 

"Zajistili jsme kamerové záznamy z okolí místa činu. Na několika z nich je zachycen muž, který se v Sedláčkově ulice v inkriminovaný čas po delší dobu zdržoval. Kriminalisté předpokládají, že jim zatím neznámý muž může poskytnout k případu důležité informace," doplnil Chaloupka.

 

Proto by se měl vyšetřovatelům přihlásit. Na linku 158 se mohou ozvat i lidé, kteří dotyčného poznají.

 

"Ze záběrů je patrné, že muž je kuřák, cigaretu drží v pravé ruce. S mobilním telefonem na záběru manipuluje levou rukou. Postavu má hubenou, oblečený je v tmavých kalhotách a bundě zřejmě maskáčového vzoru. Na nohou má tmavé boty s bílou podrážkou," vypočítal mluvčí policie.

 

Nedá se přitom vyloučit, že na kamerách je přímo sexuální násilník. To policisté ovšem nechtěli komentovat.

pez TN.cz