Výjimečný trest

Obětem měl nožem a sekyrou zasadit přes sto ran! U soudu vše popřel

Josef Svoboda
Josef Svoboda
Publikováno 25. 6. 2020
Téma:

Brněnský krajský soud potrestal muže obžalovaného z dvojnásobné vraždy třicetiletým vězením. Podle soudu ubodal v Břeclavi majitele domu a jeho spolubydlící kvůli třem tisícovkám. Verdikt není pravomocný.

Podobně bestiální útok kriminalisté hodně dlouho nezažili. Vrah zasadil majiteli domu osmatřicet ran a jeho spolubydlící bodl osmadevadesátkrát. Z místa činu pak odjel na kole. Policisté v rojnicích prohledávali okolí domu aby našli vražednou zbraň. Potápěči dokonce prozkoumávali dno řeky Dyje.

 

Podle patologa útočník použil dvě zbraně – nůž a sekeru. Oběti zabil jako nepohodlné svědky loupeže. Do domu přišel krást v domnění, že majitel domu má velké úspory.

 

Antonína Štauberta kriminalisté vytipovali na základě nepřímých důkazů a pozvali ho k výslechu. Tam se k vraždě přiznal, ale později vymyslel vlastní verzi příběhu. Prý se probudil v domě se dvěma zohavenými těly a ze strachu ujel.

 

 

Soud jeho verzi neuvěřil a poslal ho na třicet let za mříže. Obžalovaný se proti rozsudku odvolal a případ tak přezkoumá ještě vrchní soud v Olomouci.

pez TN.cz