Kolizní brzdný systém

Obětí v Berlíně mohlo být víc! Kamion smrti zastavil automaticky

Kamion najel na berlínských vánočních trzích do lidí - 1
Zdroj: ČTK
Kamion zastavil podle vyšetřovatelů díky automatickému brzdnému systému
Téma:

Teroristický útok v Berlíně mohl mít mnohem více obětí! Život desítkám lidí zachránil automatický brzdový systém v kamionu, kterým útočník vjel do davu na vánočních trzích. Při atentátu zemřelo 12 lidí, desítky byly zraněny.

Kamion smrti, který vjel do davu na berlínských vánočních trzích, zastavil automatický brzdový systém. Tunisan Anis Amri, který podle policie seděl za volantem, by zřejmě sám nezpomalil. Díky zařízení zabrzdil kamion po 70 až 80 metrech.

 

S odvoláním na vyšetřovatele o tom informoval německý deník Süddeutsche Zeitung. Automatickým brzdovým systémem začaly být nákladní vozy Scania vybavovány asi před třemi lety. Pomocí senzorů dokáže zařízení zareagovat na nenadálou situaci a zabránit tak nehodě.

 

Pokud by kamion nezastavil, mohlo být obětí daleko víc - podobně jako při teroristickém útoku ve francouzském Nice, při kterém zahynulo pod koly náklaďáku 84 lidí. Zastavily ho až desítky střel poté, co vůz ujel stovky metrů.

 

 

Na adventní trhy v německé metropoli zaútočil terorista 19. prosince. Kamionem naloženým ocelí, který ukradl polskému řidiči, vjel přímo do davu lidí. Atentát má dvanáct obětí, mezi nimi i Češku Naďu dlouhodobě žijící v Berlíně. Zraněno bylo asi 50 lidí, 15 z nich zůstává v kritickém stavu.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o útoku v Berlíně:

 

epa TN.cz