Nastartujme Česko

Objednat pivo se dá online! Chytrá mapa ukáže i výdejní místo pivovaru

Problémy malých pivovarů
Zdroj: TV Nova
ilustrační foto

Hospody a restaurace jsou zavřené. Pivovary tedy nemají, kam pivo dodávat tak jako dříve. To představuje zásadní problémy především pro malé pivovary, které často své pivo do velkých obchodů nedistribuují. Mohou se proto dostat do finančních problémů.

Iniciativa Zachraň pivo si klade za cíl podpořit malé pivovary, které potřebují v době krize pomocnou ruku. Čerstvé, nepasterizované, nefiltrované a dále chemicky neupravené pivo je totiž v ohrožení! Je potřeba ho co nejdříve vypít, než se zkazí a pivovary se dostanou do problémů. A jak jinak pivo zachránit než tím, že ho společně vypijeme?

 

 

Na webu iniciativy můžeme najít mapu pivovarů po celé České republice. Tady si stačí vybrat pivovar, kam jste dříve rádi chodili. Pivo si tady můžete jednoduše objednat a potom si pro něj dojít. A proč si to nechávat pro sebe? Sdílejte své fotky a hodnocení na sociálních sítích a dejte svým přátelům vědět, kde čepují dobré pivo.

 

A pokud například i vy vlastníte pivovar, který potřebuje pomoc, můžete ho tady zaregistrovat. Iniciativa zahrne všechny zájemce a následně zanese do mapy místa, kde se dá pivo vyzvednout. Zároveň připojí informace o vašem pivovaru i sortimentu. Připojit se můžete na stránkách Zachraň pivo.

 

Víte o jakékoli iniciativě nebo aktivitě, která se snaží nastartovat ekonomiku? Máte nápad, jak pomoci lokálním podnikatelům nebo živnostníkům? Dejte nám vědět! Napište nám na nastartujmecesko@nova.cz nebo na Facebook.

TN.cz