Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 28.6. 2018 12:44

Objevte nepoznané končiny Řecka

Alexandria
Zdroj: CK Alexandria

Řecké ostrovy zná každý. My Vás ale nyní vezmeme na řeckou pevninu, na místo méně známé, ale o to krásnější…

Kouzlo řecké pevniny si zamilujete

Oblast, která je místními obyvateli nazývána Fókida a u nás ji známe spíše jako Korintský záliv, se nachází na samém jihu pevninského Řecka. Záliv dostal název podle starobylého města Korint, které leží na jeho východním pobřeží. Zdejší romantická krajina si snadno získá Vaše srdce. Pobřeží je lemováno strmými kopci, které nabízejí dech beroucí výhledy, samozřejmě nechybí ani krásné oblázkové pláže a křišťálově čisté moře.

Obrovskou výhodou této oblasti je to, že doposud není příliš objevená turisty. Až do letošního roku, kdy do Korintského zálivu začala jako první a jediná česká cestovka jezdit cestovní kancelář Alexandria, se sem čeští turisté museli vypravit pouze po vlastní ose. A protože zájem poznávat nové a krásné kouty Řecka je mezi českými turisty obrovský, můžete sem letos vyrazit na zájezd s přímým letem z Prahy. Vydejte se tedy prozkoumat dosud nepoznanou část Řecka!

Alexandria
Zdroj: CK Alexandria


Víc než jen krásná příroda

Kromě zdejší působivé přírody a kvalitního ubytování s výbornou místní kuchyní si zde užijete i tajemnou atmosférou staletí dávno minulých. Navštivte jedno z nejposvátnějších míst v Řecku, kterým je delfská antická věštírna. Dle pověstí měla věštírna zásadní význam pro řecké dějiny, žádný antický panovník se neodvážil vydat do války bez rady z Delf.

Alexandria
Zdroj: CK Alexandria
 

Další možností výletu je půvabné přímořské letovisko Nafpaktos. Pevnost, která se rozkládá nad městem, měla dříve strategickou funkci, a to hlídat vstup do Korintského zálivu ze západu.

Neposlední zajímavostí je technický div světa jménem Rio-Antirio. Jedná se o nejdelší visutý most světa, který vede přes Korintský záliv. Most byl postaven tak, aby odolal i případnému zemětřesení a nepříznivému počasí. Tento dálniční most je dlouhý 2880 metrů a byl postaven v místech, kde je moře hluboké 65 m a jeho podloží tvoří písek.

Alexandria
Zdroj: CK Alexandria


Zasloužená dovolená – horký tip

Rádi byste Korintský záliv navštívili a přemýšlíte jaký hotel si vybrat? Skvělou volbou je čtyřhvězdičkový klubový hotel Delphi Beach Alexandria Club. Tento vkusný hotelový komplex s bazénem se nachází přímo u krásné pláže. Hoteloví hosté se mohou těšit na opravdu pestrou nabídku výborného jídla v rámci all inclusive. V tomto rodinném hotelu naleznete krásné a neokoukané prostředí, prvotřídní služby a perfektní zázemí pro aktivní dovolenou. Součástí hotelu je tenisový a volejbalový kurt, můžete si zde půjčit kola nebo potápěčské vybavení. Český animační tým připraví pro vás i vaše děti bohatý program plný her, soutěží a zábavy.

Alexandria
Zdroj: CK Alexandria
 

Komerční článek
Obchodní sdělení

Řecko pětkrát jinak

Alexandria
Obchodní sdělení

Co musíte letos ochutnat u moře?

Alexandria